مدلهای رفتاری موجود در ارتباط با تربیت کودکان اشتباه است

اصفهان - رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان گفت: امروزه در مسائل تربیتی کودکان مدلهای رفتاری و تربیتی ما اشتباه است؛ ما در مدارس درست عمل نکردیم درحالی که آموزش مبنای شکل گیری تربیت است.

کورورش محمدی در حاشیه نخستین جلسه آموزشی و توجیهی«کلاس شهر» در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: جای خرسندی است که در فضایی مملو از آسیب‌ها و ناهنجاری اجتماعی امروز خلاقیتی برای برگزاری جلسه آموزشی و توجیهی«کلاس شهر» نشان داده شده و بازهم جای خرسندی است که این خلاقیت در جایی متمرکز شده که سالهاست فراموش شده و آن آموزش و پرورش و کلاس اول است.

وی تصریح کرد: امروز علاوه بر مشکلات فقر و بیکاری و مسائل اقتصادی، متاسفانه اعتیاد در آن به یک پدیده تبدیل شده و طلاق نیز در استان اصفهان به عنوان یکی از رتبه های بالا در کشور مطرح است ضمن اینکه افسردگی و مشکلات روحی و روانی نیز بسیار افزایش پیدا کرده است.

۴۰ سال است مسیر روان شناختی تربیتی اشتباه رفته‌ایم

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در روان شناختی تربیتی بیش‌ترین نگاه ما روی مسائل اجتماعی و آسیبهاست؛ ما ۴۰ سال مسیر را اشتباه رفته ایم و دوست ناباب را عامل فحشا و فساد عنوان کرده ایم و به این ترتیب آن پکیج را فراموش کرده‌ایم که مبنایش آموزشهای خانواده و مدرسه به شکل توامان است.

محمدی با بیان اینکه اگرچه نقطه قوت آموزش و پرورش، معلمان و اخلاص آنهاست اما ما در بحث محتوای آموزشی ناکارآمد هستیم، ابراز داشت: آموزش و پرورش مبنای شکل گیری تربیت است؛ امروز در مسائل تربیتی مدل های رفتاری و تربیتی ما اشتباه است، اداره توسعه فرهنگ شهروندی بر روی نقطه مهمی دست گذاشته است و به واقع معلمان باید به کمک جامعه بیایند.

وی افزود: امروزه موبایل بخش زیادی از زمان با هم بودن خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده است، متاسفانه ما مهارت های شادزیستن و گفتگو را نمی دانیم و اگر به صورت ریشه ای مسائل را حل نکنیم این مشکلات ادامه پیدا می کنند.

ریل گذاری برای توسعه اجتماعی و مقابله با آسیب ها

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ما چاره ای نداریم جز اینکه هواهای نفسانی و من بودن را رها کنیم و برای رسیدن به اهداف مهم برای توسعه اجتماعی و مقابله با آسیب ها ریل گذاری کنیم؛ امروز آموزش و پرورش ما به جز معلمانش هیچ نقطه قوتی ندارد؛ ما در مدرسه درست عمل نکردیم درحالی که آموزش مبنای شکل گیری تربیت است.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امروز در مسائل تربیتی مدل های رفتاری و تربیتی ما اشتباه است، سبک زندگی ما اشتباه است؛ آسیب های اجتماعی با توسعه شهروندی کنترل می شود و وقتی یک شهروند به حقوق شهروندی خود آگاه شود به جامعه اش احساس تعلق پیدا می کند.

گفتنی است نخستین جلسه آموزشی و توجیهی «کلاس شهر» همزمان با هفته ملی کودک به میزبانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در هنرسرای خورشید اصفهان برگزار شد.

کد خبر 4746458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =