۱۵ درصداز اعتبارات امور عمرانی مددجویان کمیته امداد کمک خیران است

مشهد - مدیر تأمین مسکن کمیته امداد خراسان رضوی گفت: حدود ۱۵ درصد از اعتبارات، برای اجرای پروژه‌های عمرانی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در شش ماه نخست سال از محل کمک خیران بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان رضوی، محمدصحرایی با بیان اینکه کمک به تأمین مسکن مناسب برای مددجویان تحت حمایت از اقدامات کمیته امداد و از ارکان توانمندسازی است، اظهار کرد: با مشارکت خیران و صدقات جمع آوری شده در نیمه نخست امسال سه میلیارد و ۸۲۸ میلیون تومان در امور عمرانی مددجویان شهری و روستایی این نهاد هزینه شد که این رقم حدود ۱۵ درصد از کل هزینه های صورت گرفته در امور عمرانی را شامل می شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌های عمرانی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، اعتباراتی را از منابع داخلی این نهاد و بانک‌ها، مشارکت خیران استفاده شده است، افزود: از دو هزار و ۵۲ پروژه عمرانی اجرا شده در نیمه نخست امسال برای مددجویان، هزار و ۸۸۸ پروژه عمرانی با مشارکت خیران در پرداخت صدقات و همراهی در طرح‌های محتلف این نهاد صورت گرفت. 

مدیر تأمین مسکن کمیته امداد خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مشارکت خیران و نیکوکاران در جهت کمک به نیازمندان و همکاری به ساخت منازل مددجویان نیازمند است، تصریح کرد: کمیته امداد در همه امور تنها یک مجری و واسطه خیر نیکوکاران است و مردم نیکوکار و اقشار مختلف، مهم‌ترین عامل در رفع گرفتاری‌ها و نیازمندی‌های همنوعان هستند.

صحرایی با بیان اینکه، پروژه‌های عمرانی اجرا شده توسط این نهاد شامل ساخت و یا خرید مسکن شهری، مقاوم سازی مسکن روستایی و تعمیرات می‌شود، ادامه داد: کمیته امداد به تعمیرات تا سقف سه میلیون تومان، ساخت و یا خرید مسکن شهری تا سقف ۲۵ میلیون تومان و مقاوم سازی مسکن روستایی تا سقف ۲۰ میلیون تومان را به صورت بلاعوض اعطا می کند. همچنین در صورت نیاز به اخذ تسهیلات بیشتر، به بانک‌های عامل معرفی می شوند.

گفتنی است، امسال توانمند کردن خانواده‌ها در بعد مسکن یکی از اولویت‌های جدی کمیته امداد خراسان رضوی است که نیکوکاران می توانند به منظور مشارکت و محقق کردن این امر با شماره گیری کد # ۰۵۱ * ۸۸۷۷ * از دستگاه‌های تلفن همراه خود و یا مراجعه به دفاتر این نهاد اقدام کنند.

کد خبر 4746503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =