بایدباتدابیر پیشگیرانه قبل از ساخت وساز غیرمجاز جلوی آن گرفته شود

تهران- استاندار تهران با اشاره به ارائه نقشه جامع و تفصیلی شهرها و ثبت توسط نرم افزارها گفت: باید با تدابیر پیشگیرانه قبل از ساخت وساز غیر مجاز جلوی آن گرفته شود.

 به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران با اشاره به لزوم دقت جهت مقابله با تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز اظهار داشت: هوشیاری و استفاده از ابزارهای نظارتی جهت مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز به ویژه در مراحل اولیه ضروری است.

محسنی بندپی گفت: نقشه جامع و تفضیلی شهرها در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه و توسط نرم افزارها تغییرات ثبت می شود تا روند ساخت و سازها گزارش و با عاملین برخورد شود.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه باید تدابیر پیشگیرانه اندیشیده شود تا قبل از ساخت و ساز غیرمجاز جلوی آن گرفته شود گفت: این کار باید قبل از اینکه مالک سقف زده و اثاثیه را چیده صورت بگیرد و نسبت به تخریب آن اقدام کنیم و مامور و قاضی نیز آن زمان در شرایط خاصی قرار می‌گیرند و ما باید در این خصوص پیشگیری را اولویت خودمان قرار دهیم چرا که ما امروز به علم روز دنیا متصل هستیم و حتی می‌توانیم پهپادها را نیز رصد کنیم ولی آیا نمی‌توانیم رصد کنیم کجا تغییر کاربری اتفاق افتاده است؟

محسنی‌بندپی ادامه داد: بحث نظارت و سیاست گذاری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران است و نباید پیمانکار و مشاور را با مجموعه شهرداری گره زد بلکه باید مکانیزمی را طراحی کنیم که بر اساس آن پیش برویم و مدیریت لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به گزارش اداره راه و شهرسازی بیان داشت: نقشه جامع و تفصیلی شهرهای ۴۳ گانه ارائه شده و با توجه به اینکه ۸ دهم درصد خاک کشور در استان تهران و ۱۷ درصد جمعیت را داریم لزوم مراقبت و حفاظت از حوزه سرزمینی ضروری است.
استاندار تهران همچنین تاکید کرد: با توجه به محدودیت منابع مقرر شد تا شهرداری ها نسبت به مشارکت در تهیه نقشه های جامع و تفضیلی اقدام کنند تا سریع تر نقشه شهرها تهیه و نظارت ها تقویت شود.

کد خبر 4746851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =