باید جنبه های تشویقی بیشتری برای دانشجویان در نظر گرفت

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: حمایت ها از فرصت های مطالعاتی ۶ ماهه کافی نبوده و باید سیاست های تشویقی بیشتری اعمال کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه خوارزمی، عزیزاله حبیبی در اولین دوره آموزشی مدیران دانشگاه گفت: بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته، دانشگاه خوارزمی در بین ۱۶ دانشگاه کشور در رتبه چهاردهم قرار دارد. در بخش های پژوهشی زیر ساختها، حمایت‌ها و پشتیبانی کافی نبوده است و اگر ما برخی از شاخص‌ها را به صورت جهشی ارتقا دهیم مطمئناً رتبه دانشگاه نیز ارتقا می یابد.  

وی افزود: در برخی شاخص‌ها ما هنوز حرکتی انجام نداده ایم. از همه می خواهم تا در این راستا حرکت کنند چون می‌دانم این پتانسیل و ظرفیت در دانشگاه خوارزمی وجود دارد و باید هدف گذاری صورت پذیرد. می بایست انرژی بیشتری صرف شود تا دانشگاه ما امتیازات خوبی در این زمینه کسب کند، به عنوان مثال؛ در خصوص استارتاپ های دانشجویی و شرکت های زایشی و گردش سرمایه های شرکت های دانش بنیان با دانشکده های فنی فاصله زیادی داریم و جای کار زیادی وجود دارد.

رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: در حال حاضر قرار است، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از مراکز رشد دانشگاه در تهران و کرج حمایت کرده، کمک های مالی در این زمینه به دانشگاه ارائه دهد.

حبیبی در مورد فرصت های مطالعاتی و حمایت‌هایی که وجود دارد یادآورشد: این حمایت‌ها کافی نیست و ما باید سیاست های تشویقی را اعمال کنیم، برای فرصت های شش ماهه، در حال حاضر مکانیزم حمایتی تغییر کرده است، اما باید جنبه های تشویقی برای دانشجویان بیشتر در نظر گرفته شود.

کد خبر 4747191

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =