۶۳۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان زیر کشت پاییزه می رود

سنندج - معاون اداره امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۶۳۱ هزار و ۲۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی این استان زیر کشت پاییزه می رود که تاکنون ۳۰ درصد آن محقق شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، حیدر مرادی اظهار داشت: برنامه ابلاغی کشت پاییزه از ۲۰ روز گذشته آغاز شده که ۳۰ درصد از آن به میزان ۲۶۱ هزار و ۴۵۶ هکتار زیر کشت محصولات مختلف رفته است.

وی افزود: این میزان اراضی کشت شده شامل ۲۵۶ هزار و ۱۰۰ هکتار گندم، چهار هزار و ۲۴۵ هکتار جو و یک هزار و ۱۱۱ هکتار کلزا است.

معاون اداره امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: در سال زراعی جاری برنامه ابلاغی گندم شامل ۳۲ هزار هکتار آبی و ۵۶۰ هزار هکتار دیم است که تاکنون بهره برداران شش هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی آبی و ۲۵۰ هزار هکتار اراضی دیم خود را زیر کشت برده اند.

مرادی با اشاره به اینکه کل بذر مورد نیاز برنامه ابلاغی گندم این استان حدود ۹۳ هزار تن است، یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی در راستای حمایت از بهره برداران  ۲۴ هزار تن از این میزان را به صورت اصلاح شده و گواهی شده تامین کرده و ۶۹ هزار تن نیز توسط بهره برداران تامین شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۵ هزار تن از ۲۴ هزار تن سهم دولت فرآوری و برای توزیع به شهرستان های مختلف حمل شده است و ۹ هزار تن دیگر نیز به مرور زمان فرآوری و توزیع می شود.

معاون اداره امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه هم اکنون روند کشت گندم در کردستان روند عادی خود ادامه می دهد، گفت: تا کنون نیز دو هزار و ۵۰۰ تن کود شیمیایی بین بهره برداران توزیع شده و انتظار می رود برای جلوگیری از چالش های محموله های جدید به این استان برای توزیع حمل شود.

مرادی افزود: برنامه ابلاغی در این استان برای جو نیز حدود پنج هزار و ۲۱۲ هکتار آبی و ۲۶ هزار هکتار نیز دیم است که تا کنون ۸۱۰ هکتار اراضی آبی و سه هزار و ۴۲۵ هکتار اراضی دیم این محصول زیر کشت رفته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون تنها فصل کشت کلزا به اتمام رسیده است، اظهار داشت: کشت نخود پاییزه، گندم و جو نیمه دوم آبان در این استان ادامه دارد.

کد خبر 4747458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =