شیوه‌نامه رتبه بندی مراکز خدمات و شبکه‌های آزمایشگاهی ابلاغ شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه ای جزئیات «شیوه‌نامه ارزیابی و رتبه بندی مراکز خدمات و شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی» را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه شیوه‌نامه ارزیابی و رتبه بندی مراکز خدمات و شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی را به معاونان، روسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی و روسای استان ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه ابلاغ کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این بخشنامه تاکید کرده است که به منظور بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت های ساختاری و توان عملیاتی واحدهای پژوهشی آزمایشگاه های آموزشی، تحقیقاتی و کارگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش قابلیت پاسخگویی و ارائه خدمات پیشرفته منطبق بر استاندارهای ملی و بین‌المللی، آیین نامه اجرایی مراکز خدمات و شبکه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ می شود.

در این بخشنامه آمده است: در راستای اجرای بند ۶ آیین نامه اجرایی مراکز خدمات و شبکه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، شیوه‌نامه‌ مذکور با هدف ارزیابی نظام سازمانی برنامه و کارآمدی مراکز خدمات و اجزای آن، رتبه بندی مراکز خدمات و اجزای آن بر مبنای برون‌داد آن‌ها، ارائه راهکار برای بهبود عملکرد و مراکز خدمات و اجزای آن با توجه به نتایج ارزیابی، اخذ تصمیم مراجع ذیربط برای ادامه، توقف یا حمایت از فعالیت مراکز خدمات و اجزای آن بر مبنای نتایج ارزیابی ابلاغ شده است.

همچنین براساس بندهای این بخشنامه، معرفی الگوهای بهتر و آگاهی دادن به مراکز خدمات و اجزای آن در مورد میزان فاصله‌ها از الگوهای مناسب و نیز اطلاع‌رسانی در مورد موقعیت آنها نسبت به یکدیگر، سنجش میزان موفقیت مراکز خدمات و اجزای آن در تحقق اهداف تعیین شده تاسیس آن‌ها و فراهم کردن بستر مناسب برای ارتقای رتبه پژوهشی مراکز خدمات و اجزای آن در نظام‌های رتبه بندی بین‌المللی از دیگر اهداف شیوه‌نامه ارزیابی و رتبه بندی مراکز خدمات و شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی است.

شیوه‌نامه ارزیابی و رتبه بندی مراکز خدمات و شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، شامل تعاریف، اهداف، روش ها، مراحل و دوره های ارزیابی، امتیاز دهی، رتبه بندی و ... است که به صورت کامل و جامع در اختیار واحدها و مراکز دانشگاهی قرار گرفته است.

کد خبر 4747745

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =