آمریکا اشتباهات خود را جبران کند/ اراده ملت ایران پیروز است

پلدختر- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه آمریکا اشتباهات خود را جبران کند و تحریم‌ها را بردارد، گفت: در مصاف اراده‌ها، اراده ملت ایران پیروز است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت امروز سه شنبه در جمع مردم پلدختر با اشاره به اینکه ابلاغ پیام سلام رئیس جمهور و اعضای هیئت وزیران را برای شما مردم خوب، متدین، شکیبا و با وفای لرستان دارم، اظهار داشت: غیر از آنچه که وظیفه داشتم برای انعکاس آن سلام و پیام، به عنوان رئیس سازمان بودجه که یک دستگاه نظارتی است بعد از پرداخت حدود ۳ هزار میلیارد ظرف شش ماه گذشته برای کاهش آلام ناشی از سیل در لرستان و بازسازی مناطقی که خسارت دیده اند،  وظیفه داشتم بیایم فرآیند پرداخت و هزینه این اعتبارات را ارزیابی کنم.

۲۹ هزار میلیارد برای طرح های مختلف عمرانی کشور هزینه شد

وی تصریح کرد: این ۳ هزار میلیارد در شرایطی پرداخت شده که همه شما می دانید جهان با اراده یک کشور زورگو تلاش داشت ملت ما را در سختی قرار دهد و به زعم خودش تنها محل درآمد ایران را که نفت است از آن بگیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه تحریم نفتی سنگینی برای ملت ایران انجام شد، افزود: تصورشان این بود که ما دیگر منابعی نداشته باشیم که بتوانیم به مطالبات مردم پاسخ دهیم. اما در این شرایط ۳ هزار میلیارد تومان فقط برای این استان پرداخت شده،  چیزی حدود ۱۵ هزار میلیارد برای سایر استان ها اختصاص داده شد و همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

نوبخت با اشاره به اینکه در شش ماهه امسال موفق شدیم بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد تومان برای طرح های مختلف عمرانی و زیرساختی کشور سرمایه گذاری کنیم، گفت: در شش ماهه ۱۳ هزار میلیارد فقط برای خرید تضمینی گندم پرداخت کردیم. بیش از ۸ هزار میلیارد تومان پاداش بازنشستگی کارکنان دولت را پرداخت کرده ایم. این در شرایطی است که دشمن نادان تصور می کرد که اگر صادرات نفت را ببندد این کارها قابل انجام نیست.

آنچه در ذهن دشمنان بود محقق نشد

وی با بیان اینکه به عنوان یک خدمتگزار اذعان می کنم مردم در شرایط سختی زندگی می کنند، با همه فشارهای اقتصادی که دارد وارد می شود اما آنچه در ذهن دشمنان بود محقق نشد، تصریح کرد: مکرون رئیس جمهور فرانسه پارسال می گفت ترامپ به من گفته زیاد نگران نباش دو سه ماه دیگر کار ملت ایران تمام است؛  اما امسال بعد از اینکه متوجه شدند واقعا ملت بزرگ ایران را نشناخته اند؛  تمام تلاش آن ها این است که اعلام کنند متوجه شده ایم اشتباه کرده ایم؛ ماهم گفتیم حالا که قبول کرده اید ما هم از شما می گذریم مشروط بر اینکه اشتباهات را جبران کنید و تحریم را بردارید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: در مصاف اراده ها، اراده ملت ایران پیروز است، دشمنان در این زمینه هم کوتاه خواهند آمد و ما فرصت بهتری می یابیم تا به مردم خدمت کنیم.

صادرات نفت کاسته شده و در مضایقی هستیم که بنده همیشه باید با دل خونین و لب خندان با مردم صحبت کنم

نوبخت با اشاره به اینکه رهاورد امروز من غیر از تعهداتی که در بحث سیل داشتیم، ساخت ۲ هزار واحد مسکونی طی ۱۱ ماه برای لرستانی ها است، گفت: الان مهرماه است و وعده دیدار ما با شما ان‌شاء‌الله برای شهریور ۹۹ و افتتاح این دو هزار واحد مسکونی خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز مردم نامه هایی را به من دادند که بررسی خواهم کرد، نماینده مردم پلدختر نیز فردا صبح به سازمان برنامه بودجه بیاید تا به نمایندگی از مردم مسائل را مطرح و پیگیری کند، تصریح کرد: همه آنچه که خسارت وارد شده را قادر نیستیم پرداخت کنیم. سربسته می گویم دولت در شرایطی است که صادرات نفت کاسته شده و در مضایقی هستیم که بنده همیشه باید با دل خونین و لب خندان با مردم صحبت کنم،  ان شاء الله خدا کمک خواهد کرد از این گردنه عبور می کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: مثل پدری هستیم که اگر درآمدش کم شده باشد همسرش بیمار باشد، فرزند دانشجو و دانش آموز داشته باشد و خانه اش هم تخریبی پیش آمده باشد، چطور باید این وضع را اداره کند؛  دولت، آن پدر است.

نوبخت خاطرنشان کرد: هرچه برای شما مردم انجام دهیم کم کرده ایم و وظیفه بیشتر را داریم.

کد خبر 4747929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =