«پیک امید» پیام آور نشاط در مناطق محروم اردبیل می‌شود

اردبیل - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل گفت: با هدف ارتقای نشاط و شادابی کودکان و نوجوانان اردبیل، «پیک امید» در مناطق محروم استان فعالیت فرهنگی خود را تداوم می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار مهر، زعفر احدزاده پیش از ظهر چهارشنبه در کارگروه هماهنگی برنامه‌های «پیک امید» در استان اردبیل عنوان کرد: در راستای ایجاد نشاط و شادابی در بین کودکان و نوجوانان مناطق محروم استان گروهی تحت عنوان «پیک امید» در مناطق محروم و روستاهای استان راه اندازی شده و فعالیت‌های خود را با انسجام مناسبی ادامه خواهند داد.

به گفته وی این گروه‌ها با هدف افزایش نشاط و شادابی در بین جامعه هدف و برای افزایش مهارت‌های زندگی و افزایش آگاهی‌های کودکان و نوجوانان با بهره گیری از مربیان و کارشناسان مجرب در نقاط تعیین شده حاضر شده و برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای را اجرایی می‌کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل ادامه داد: این کانون مسئول ارزیابی و پایش اجرای کنوانسیون حقوق کودک در استان اردبیل بوده و با توجه به امکانات خود برای اجرای این مهم در تلاش است.

موازی کاری آفت موفقیت در برنامه‌ها است

احدزاده یادآور شد: برای جلوگیری از موازی کاری برنامه‌های فرهنگی با مسئولان ارشد استانی جلسات مختلفی برگزار شده و ضرورت تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران دستگاه‌های مرتبط مورد یادآوری قرار گرفته است.

وی به ذکر مثالی برای جلوگیری از موازی‌کاری‌ها پرداخت و افزود: برای مثال قصه گویی یکی از برنامه‌های مناسبی بوده که با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال اجرا است؛ در اجرای این برنامه با توجه به اینکه کانون متولی اصلی اجرای این فعالیت است انتظار مشارکت بیشتری از دستگاه‌ها برای ورود تخصصی به این موضوع با محوریت کانون هستیم و برگزاری برنامه‌های جداگانه در این خصوص باعث موازی‌کاری‌هایی خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل تصریح کرد: با ممانعت از موازی کاری برخی از دستگاه‌ها در امور فرهنگی می‌توان از این حرکت به عنوان الگویی برای دیگر استان‌ها و شهرها یاد کرد تا کیفیت و نتیجه اجرای برنامه‌ها نیز بیش از پیش افزایش یابد.

به گفته وی در اجرای برنامه‌ها باید ظرافت‌های تخصصی آن نیز ملاک قرار گیرد تا به بدآموزی یا عدم نتیجه گیری برنامه‌ها منتهی نشود.

احدزاده در پایان از اجرای دو مهرواره دست سازه‌ها همزمان با اجرای هنرهای نمایشی و مهرواره تکم گردانی و عروسک بازی تا پیش از پایان سال جاری با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل خبر داد.

کد خبر 4748255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =