ضرورت تسریع در رسیدگی‌های قضایی و احترام به ارباب رجوع در لرستان

خرم‌آباد- رئیس کل دادگستری لرستان بر ضرورت تسریع در رسیدگی‌های قضایی و احترام به ارباب رجوع در این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رزم ظهر چهارشنبه در ملاقات مردمی با ارباب رجوع، اظهار داشت: رسیدگی به موقع یا تسریع در رسیدگی های قضایی، دقت عمل در صدور آراء، قضاوت عادلانه و امنیت آفرین، پاسخگویی لازم توسط کارمندان و قضات ارزشمند به ارباب رجوع در کاهش اطلاله دادرسی از مهم ترین اولویت های کاری مدنظر ما است.

وی با تاکید بر اینکه همه واحدهای قضایی، وجود صبر و حوصله، توأم با احترام برای همه مراجعین را مدنظر قرار دهند، افزود: تغییر نگرش جدیدی را با نام صبوری در کار، پاسخ به موقع و جلب رضایتمندی مردم از جمله تفکرات دینی و قضایی است.

رئیس شورای قضایی لرستان درادامه ضمن تاکید بر رعایت حقوق متقابل پرسنل و ارباب رجوع، بیان داشت: هرگاه بی احترامی از طرف کسی رخ دهد در واقع آن شخص به خود بی احترامی کرده است و هرگاه شخصی به کسی احترام بگذارد در واقع به خودش احترام گذاشته است.

رزم، افزود: امروز در دنیای پر استحکاک و پر استرس، قطعا برداشت ها و برخوردهای نامناسبی رخ خواهد داد و چه خوب است با احترام به حقوق دیگران ضامن حقوق خود باشیم و در دستگاه قضایی این مهم از جایگاه مهم تری برخوردار است.

بنابر این گزارش،  در طول ۷ ساعتی که رئیس کل و معاونین قضایی دادگستری استان مستمع اظهارات اصحابان دعوی و مراجعین ملاقات عمومی بودند تعداد ۴۳ نفر از حوزه های قضایی استان و ۵۷ نفر از مراجعین مرکز استان بودند.

کد خبر 4748614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =