شرایط مطلوبی برای نقش آفرینی بانوان در پست های مدیریتی فراهم است

اراک- استاندار مرکزی گفت: با توجه به قانون برنامه ششم توسعه، شرایط مطلوبی در راستای حضور و نقش آفرینی بانوان در پست های مدیریتی فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی آقازاده پیش از ظهر چهارشنبه در همایش زنان، مشارکت سیاسی، چالش و راهکارهای توسعه در اراک، اظهار داشت: با توجه به اینکه به حضور و فعالیت زنان در جامعه طی سال های اخیر توجه شده، هم اکنون شرایط مناسبی برای این مهم فراهم آمده است.

استاندار مرکزی افزود: در حال حاضر وضعیت مطلوبی به منظور نقش آفرینی زنان در عرصه های مختلف و برعهده گرفتن مسئولیت ها وجود دارد و به این ترتیب بستر برای حضور موثر بانوان مهیا می باشد.

آقازاده بیان کرد: یکی از مهمترین شاخصه های بانوان در انجام مسئولیت ها، احساس مسئولیت پذیری بیشتر است و می توان مشاهده کرد که با اعطای مسئولیت به بانوان در بسیاری از عرصه ها، مشکلات کمتر شده است و البته معتقد به این هستیم که این نقش آفرینی زنان در اداره امور بایستی با کمک آنها توسعه یابد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود، به نظر می رسد که بانوان در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مشارکت چشمگیری به منظور کاندیداتوری برای نمایندگی مجلس داشته باشند تا این قشر که نیمی از جامعه هستند، بتوانند رسالت خود را در حق جامعه و کشور ادا کنند.

آقازاده ادامه داد: برمبنای قانون برنامه ششم توسعه، باید تا پایان اجرای این برنامه ۳۰ درصد از پست های مدیریتی در سطح کشور به بانوان واگذار شود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر میزان تصدی پست های مدیریتی توسط بانوان در استان مرکزی ۱۸ درصد است که تا نقطه مطلوب فاصله دارد و تحقق این مهم بایستی در دستور کار قرار گیرد.

کد خبر 4748643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =