شناسایی ۸۱۰ واحد صنعتی کوچک که قابلیت دانش بنیان شدن دارند

بوشهر- معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در زمان حاضر بیش از ۸۱۰ واحد صنعتی کوچک که قابلیت دانش بنیان شدن دارند شناسایی‌شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر مصاحب ظهر چهارشنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان در دو بخش نوپا و صنعتی فعالیت می‌کنند که منجر به ثروت آفرینی و ایجاد ارزش افزوده در حوزه دانش بنیان می‌شوند به نحوی که ۸۰ درصد طرح‌های دانش بنیان در واحدهای صنعتی اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: برای گرفتن مجوز به واحدهای دانش بنیان شناسایی‌شده کمک می‌شود و همچنین با صندوق نوآوری و شکوفایی برای جذب حمایت متنوع برای واحدهای دانش بنیان و واحدهای فناور برای سرمایه‌گذاری در واحدهای صنایع کوچک تفاهم‌نامه‌ای دیده‌شده است.

مصاحب اضافه کرد: حوزه صنایع کوچک در چهار بخش مشخص شامل حوزه توسعه صنعتی و فناوری که انتقال تکنولوژی، حوزه کلینیک‌های مشاوره در زمینه توسعه بازار حمایت از کنسرسیوم‌ها، حوزه شرکت‌های مدیریت صادرات برای نمایشگاه‌ها و مطالعات بازار و در حوزه کارآفرینی و توسعه بنگاه‌ها و رویدادادهای استارتاپی طراحی‌شده است.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: تا امروز ۵۴ رویداد استارتاپی برگزار کرده‌ایم و نمونه موفق آن رویداد استارتاپی استان بوشهر در حوزه آبزیان بود.

وی تصریح کرد: در حوزه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری کار جدیدی در تأمین مالی مولد شامل پلت فرمی با همکاری بخش خصوصی و بانک ملی طراحی و بانک ایران ونزوئلا به عنوان رابط خارجی در این بحث واردشده و در این زمینه تأمین مالی برای واحدهای کوچک و متوسط پوشش داده می‌شود.

ایجاد تابلو ضمنی در فرا بورس

وی بحث‌های آموزشی و تورهای صنعتی را از جمله دیگر اقدام‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: فرا بورس نیز به واحدهای کوچک و متوسط کمک می‌کند، بتوانند پذیرش آن‌ها را در این بخش بگیرند و برای نخستین بار غیر از تابلوهای معمول بورس توانسته‌ایم تابلو ضمنی را در فرا بورس داشته باشیم.

مصاحب گفت: در زمان حاضر در صنایع کوچک به وسیله شرکت‌های استانی بیش از ۸۱۰ واحد صنعتی که قابلیت دانش بنیان شدن دارند، شناسایی‌شده‌اند و از این تعداد ۳۰۰ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی دانش بنیان شدند.

بازگشت ۶۰۰ واحد راکد به چرخه تولید

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: باز فعال‌سازی واحدهای راکد یکی از برنامه‌های اصلی این سازمان است و در این راستا امسال تاکنون ۶۰۰ واحد در این بخش به چرخه تولید بازگشته‌اند.

مصاحب با بیان اینکه امسال باز فعال‌سازی دو هزار واحد در بخش صنایع بزرگ، کوچک و متوسط مشخص‌شده که از این تعداد هزار و ۴۰۰ واحد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است افزود: با توجه به روند کار انتظار می‌رود تا پایان سال به هدف‌گذاری مشخص‌شده در این بخش دست یابیم.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: از هزار و ۴۰۰ واحد هدف‌گذاری برای باز فعال‌سازی واحدهای تولیدی در سال گذشته توانستیم هزار و ۷۲۶ واحد صنعتی کوچک را به چرخه تولید بازگردانیم.

کد خبر 4748667

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =