لزوم ارتقای مشارکت اجتماعی بانوان و حضور در عرصه مدیریت

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ارتقای مشکلات اجتماعی بانوان و حضور این قشر از جامعه در عرصه های مدیریتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش زنان، مشارکت سیاسی، چالش و راهکارهای توسعه در اراک اظهار داشت: باید توانمندی بانوان در حوزه های مختلف مشارکت و فعالیت اجتماعی بیش از پیش در جامعه شناخته شود تا بتوان زمینه نقش آفرینی این قشر را در حوزه های مختلف فراهم کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر انی مهم تاکید داشته اند که در جامعه بایستی از توانمندی های بانوان بهره گرفته شود و مشارکت این قشر در امور توسعه یابد.

مقدسی بیان کرد: برخی شاخصه های بانوان همچون مسئولیت پذیری، رعایت قواعد و نظم و...، موجب شده که این قشر ظرفیت مطلوبی برای ایفای مسئولیت در عرصه های مختلف را داشته باشند که باید به این سمت پیش رویم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از دوره پنجم مجلس شورای اسلامی به بعد و تا به امروز؛ شاهد آن بوده ایم که به تدریج حضور زنان به عنوان نماینده در کرسی های مجلس با رشد همراه بوده و این نشان دهنده فضا و شرایط مثبتی است که در رابطه با نقش آفرینی و مشارکت زنان در امور جامعه وجود دارد.

وی ضمن بیان اینکه به نظر می رسد این فرآیند همچنان رو به رشد است، عنوان کرد: پیش بینی می شود در دوره بعدی مجلس شورای اسلامی که امسال انتخابات آن برگزار می شود، شرکت بانوان به عنوان کاندیدای نمایندگی بیش از پیش پررنگ و برجسته باشد.

کد خبر 4748776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =