موافقت‌نامه کنسرسیوم‌های صادراتی خوشه صنعتی آبزیان بوشهر منعقد شد

بوشهر- معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: موافقت‌نامه کنسرسیوم‌های صادراتی خوشه صنعتی آبزیان بوشهر منعقد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر مصاحب بعدازظهر چهارشنبه در نشست کمیته خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پی پیاده‌سازی خوشه‌های کسب‌وکار صنعتی است.

وی تصریح کرد: توسعه صنعتی و فناوری، انتقال تکنولوژی، کلینیک‌های مشاوره و حمایت از کنسرسیوم‌ها از اولویت این سازمان در حمایت صنایع کوچک است.

برگزاری ۴۵ رویداد استارتاپی در عرصه صنایع کوچک و متوسط

مصاحب افزود: امسال تاکنون ۴۵ رویداد استارتاپی در عرصه صنایع کوچک و متوسط برگزارشده که نمونه موفق آن رویداد استارتاپی استان بوشهر در حوزه آبزیان بود.

وی اضافه کرد: در حوزه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری نیز پلت فرمی با همکاری بخش خصوصی و بانک ملی طراحی و بانک ایران ونزوئلا به عنوان رابط خارجی راه‌اندازی شده که منابع مالی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط تأمین می‌کند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در کنار حمایت مالی، فرا بورس در این واحدها موردتوجه قرارگرفته که به واحدهای کوچک و متوسط کمک می‌کند تا بتوانند پذیرش خود را در فرا بورس اخذ کنند.

شناسایی ۴۶۰ خوشه کسب‌وکار در کشور

مصاحب از شناسایی ۴۶۰ خوشه کسب‌وکار در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۵ خوشه آن در استان بوشهر تدوین و ۲ خوشه آن شامل خوشه صنعتی خرما و آبزیان عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌ها و تدوین نقشه اولیه برای خوشه‌های کسب‌وکار، ۵ خوشه در اولویت قرار داده است گفت: تدوین و عملیاتی شدن خوشه صنعتی و کسب‌وکار خرما در استان بوشهر خاتمه یافته است و هم‌اکنون خوشه صنعتی آبزیان در این استان در حال اجرا است و سال دوم آن به اتمام رسیده است.

مصاحب افزود: استقبال این مدل توسعه‌ای علاوه بر مباحث جانبی مانند اشتغال‌زایی و توسعه پایدار، انتقال تکنولوژی در رفع گلوگاه‌ها و فشارهای کسب‌وکارهای منطقه‌ای نیز مؤثر است.

معاون سازمان صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: نقاط ضعف و فشار خوشه آبزیان استان بوشهر شناسایی‌شده و برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی‌های لازم ازجمله توانمندی سازی، ایجاد تورهای صنعتی، انتقال تکنولوژی و بازدیدهای فنی انجام‌شده است.

مصاحب از انعقاد موافقت‌نامه کنسرسیوم‌های صادراتی خوشه صنعتی آبزیان بوشهر خبر داد و گفت: توجه به صادرات و بازاریابی از اولویت‌های دیگر این خوشه است.

معاون سازمان صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در دو بخش توسعه خوشه‌های کسب‌وکار و کلینیک‌های مشاوره در اجرای خوشه‌های صنعتی و کسب‌وکار استان بوشهر تخصیص یافته است.

کد خبر 4748796

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =