روشهای نوین علمی استاندارد سبب ایجاد افقهای جدید موفقیت می شود

یاسوج- سرپرست پژوهشگاه استاندارد ملی ایران گفت: توجه به امر استاندارد در قالب روشهای نوین علمی روز دنیا و عبور از روشهای سنتی سبب باز شدن افق های جدیدی از موفقیت در جامعه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزانه انصاری ظهر چهارشنبه در همایش روز استاندارد در یاسوج افزود: پیاده سازی نگاه استاندارد متناسب با دانش روز دنیا در یک مورد تجاری سازی، تسهیل آن و شفاف سازی و کاهش زمان بری در حوزه تولید برای کسانی که ایده دارند مطرح است.

وی بیان داشت: امروز رویکرد پژوهشگاه کشور استفاده از دانش های بین المللی بوده که این موضوع باید توسط دولتها، مجلس و مراکز علمی مد نظر باشد.

انصاری افزود: توجه به اختصاص سهمی از تولید ناخالص ملی در امر پژوهش علمی و به کارگیری در استانداردها در کشورهای مختلف دنیا مورد توجه است.

وی تصریح کرداین امر در کشورهای آلمان، چین، کره جنوبی و ژاپن  وجود دارد.

انصاری سهم ایران در اختصاص بخشی از تولید ناخالص ملی در این امر را کمتر از نیم درصد عنوان کرد و گفت: درصدد هستیم که با تعاملات مختلف با دولت این میزان را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: استاندارد تنها به مصرف کننده توجه ندارد بلکه توجه دارد که در بخش تولید، تولید کنندگان از طریق تعریف استانداردهای علمی موفقیت هایی را در بازار کسب کنند.

انصاری افزود: یکی از اهداف استانداردسازی، فراهم شدن شرایط  سازمانها برای مدیریت اثربخش در خلق دانش و ارتقای دانش سازمانی برای ارزیابی واحدهای تولیدی است.

وی بیان داشت: در ارزیابیها امروز یک مبنای جدید وجود دارد و استانداردهای مورد انتظار در دنیا مطرح است.

انصاری افزود: باید توجه داشت که چگونه می توان ایده های علمی افراد را در استاندارد و استفاده در صنعت به کار گرفت.

وی با بیان اینکه بر طبق قانون جدید نظام استاندارد، باید مدیریت جامع علمی استاندارد در استان اجرا شود، گفت: ۳۵۰۰ استاندارد بین المللی در این استان پیشنهاد شده است.

انصاری اظهار داشت: با توجه به انعقاد تفاهمنامه بین سازمان استاندارد و دانشگاه آزاد، گامیهای علمی برای استانداردسازی محقق می شود.

وی افزود: استقرار نظام دانش  در این استان با توجه به پتانسیلهای استان می تواند ایجاد شود.

کد خبر 4748896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =