افزایش ۵۰ درصدی دانشجو در علوم پزشکی/ با کمبود کلاس مواجه شدیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با اشاره به میزان افزایش پذیرش دانشجو در این واحد گفت: امسال هیچ رشته ای منحل نشد و با افزایش ۵۰ تا ۶۰درصدی مواجه شدیم.

سید علی ابطحی، در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص وضع رشته های این دانشگاه در سال جاری و میزان پذیرش دانشجو اظهار داشت: امسال خوشبختانه نه تنها هیچ رشته ای منحل نشده، بلکه در تعدای از رشته ها نیز پذیرش بدون کنکور داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با اشاره به افزایش حدودا ۵۰-۶۰ درصدی پذیرش دانشجو در سالجاری نسبت به سال قبل، ادامه داد: امسال پذیرش بسیار خوبی داشتیم و حتی با کمبود کلاس نیز مواجه شدیم که البته بخش عمده ای از آن برطرف شده و در تلاش هستیم تا با کمک سازمان مرکزی، بخش دیگر را هم رفع کنیم.

ابطحی درباره فعالیت بخش دندانپزشکی این دانشگاه، به وجود ۴۰۰ یونیت اشاره کرد و افزود: بخش خدمات رسانی این دانشکده، به مثابه یک بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی عمل می کند و در این راه، روزانه حداقل یک مراجعه کننده به ازای هر یونیت، تحت درمان یک استاد، یک دانشجو و یا یک پروشیبپ تخصصی قرار می گیرد. البته بعضا پیش آمده که در هر یونیت، ۲ مراجعه کننده نیز مورد درمان قرار گیرند.

وی افزود: شرایط کنونی در مقایسه با چند ماه گذشته، تغییر چندانی نکرده است. متاسفانه با اینکه شاهد کاهش قیمت ارز در چند ماه گذشته بودیم، با این وجود اما از طرفی تجهیزات پزشکی، کماکان کمیاب و از سوی دیگر، از نظر قیمت، تفاوتی با قبل پیدا نکرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران افزود: در این میان، دانشگاه آزاد با اینکه تعرفه ها را رعایت کرده و فعالیت آموزشی اش نیز در راستای رفع نیازهای کشور است، ولی همچنان برای تهیه تجهیزات مورد نیاز دانشگاه و بیمارستانها در مضیقه است.

ابطحی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی آزاد همچنان مجبور به خرید تجهیزات مورد نیاز خود ( که در داخل تولید نمی شود) از بخش خصوصی؛ آنهم با دلار تمام شده ۱۳ هزار تومانی است، درباره منشا بروز این مشکل ادامه داد: ورود این تجهیزات به کشور، بسیار سخت شده و شاید اصلی ترین دلیل بروز این مشکل، تخصیص نیافتن ارز کافی به این منظور باشد.

کد خبر 4749015

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =