کردستان تامین کننده گوشت قرمز و سفید استان های همجوار است

سنندج - مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در حال حاضر کردستان تامین کننده گوشت قرمز و سفید برای استان های همجوار است و باید از این صنعت حمنایت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار حنیفی شامگاه چهارشنبه در جلسه توزیع نهاده های دامی استان کردستان، اظهار داشت: باید به منظور حمایت از تولید کننده های داخل استان، چوبداران از دامداری های کردستان نسبت به تامین گوشت قرمز مصرفی مورد نیاز مردم اقدام کنند.

وی بر ساماندهی و هدایت چوبداران و دلالان حوزه دام استان تاکید کرد و افزود: باید با حمایت های دولتی در راستای کمک به تولید کنندگان گوشت قرمز در استان راه کارهای مناسب برای ساماندهی چوبداران و دلالان اندیشیده شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: گوشت قرمز استان کردستان هم به لحاظ کمی هم کیفی در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد و در صدد صادرات گوشت قرمز استان به خارج از کشور هستیم.

حنیفی یادآور شد: در حال حاضر بیشتر تولیدات دام استان به خارج از استان صادر می شود و این در حالی است که استان کردستان از وارد کنندگان دام زنده به منظور تامین گوشت مورد نیاز مردم استان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گازکشی به واحدهای تولیدی بخش کشاورزی که سابقه استفاده از سوخت گازوئیل را دارند تا جلوی درب واحد رایگان است، بیان کرد: بر اساس مصوبه دولت شرکت گاز استان موظف به گازرسانی تا جلوی درب واحدهای تولیدی است و برای واحدهایی که سابقه استفاده از سوخت گازوئیل دارند گاز رسانی تا درب واحد تولیدی رایگان است و انتظار داریم تولیدکننندگان بخش کشاورزی از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه به واحدهای تولیدی که امکان گاز رسانی برای آنها فراهم شده سوخت مایع تعلق نخواهد گرفت، گفت: سازمان جهاد کشاورزی کردستان تسیهلاتی مناسب در اختیار تولید کنندگان به منظور تجهیز واحد تولیدی به وسایل گاز سوز قرار خواهد داد.

کد خبر 4749195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =