آسانسورهای مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر استاندارد است

بوشهر - دانشگاه علوم پزشک بوشهر اعلام کرد: آسانسورهای مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأییدیه شرکت‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد را دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال صحبت‌های مدیرکل استاندارد استان بوشهر مبنی بر غیراستاندارد بودن آسانسورهای اغلب بیمارستان‌های بوشهر، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به این ادعا پاسخ گفت.

مدیرکل استاندارد بوشهر روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اعلام کرد که اکثر بیمارستان‌های استان بوشهر آسانسورهای بیماربر ایمن ندارند.

محمد رحیم بهره‌مند خاطرنشان کرد: علیرغم مکاتبات متعدد با مراکز بهداشتی و درمانی اکثر بیمارستان‌های استان بوشهر آسانسورهای بیماربر ایمن با تائیدیه استاندارد ندارند و احتمال سقوط و خطر در این آسانسورها وجود دارد. به خاطر شرایط خاص بیماران امکان پلمب هم برای ما وجود ندارد.

بهره‌مند با اشاره به اینکه مردم به جد دنبال استانداردسازی آسانسورها هستند، خاطرنشان کرد: آسانسور هتل‌ها و رستوران‌ها را پلمب کردیم ولی آسانسور بیمارستان‌ها را به خاطر نیاز بیماران نمی‌توانیم پلمب کنیم.

آسانسورها استاندارد است

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پاسخی را به این صورت ارائه کرد: ۲۳ دستگاه آسانسور در حوزه سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود دارد که از این تعداد ۹ دستگاه آسانسورهای فعال و دارای کد، ۵ دستگاه آسانسورهای فعال و ثبت در سامانه و بازرسی اولیه صورت گرفته است،۲ دستگاه آسانسورهای فعال و در حال انجام مراحل استاندارد، ۷ دستگاه آسانسورهای غیرفعال و ثبت‌شده در سامانه است.

بر اساس دستورالعمل های سازمان (اداره کل) استاندارد استان بوشهر، تمامی دستگاه‌های آسانسور  موجود در مراکز برای اخذ کد استاندارد باید آسانسورها را در سامانه ثبت و بعدازآن توسط شرکت‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد بازرسی شوند.

از سال ۹۲ بازرسی از آسانسورهای مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسط شرکت‌های یادشده صورت گرفته و نواقص و مشکلات فنی از نظر اداره استاندارد نیز برطرف شده است.

بر اساس این گزارش طی دو دوره بازرسی از طرف شرکت‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد تأییدیه سالم بودن آسانسورها صادرشده است و بازرسی سوم از طرف بازرسین اداره کل استاندارد صورت می‌گیرد و تمام اقدامات آن نیز صورت گرفته است.

در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر تعداد ۹ دستگاه آسانسور است که پنج دستگاه فعال و وارد مدار بوده و لازم به ذکر است در سامانه ثبت‌شده‌اند.

در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان نیز تعداد شش دستگاه آسانسور وجود دارد که چهار دستگاه فعال و وارد مدار بوده و لازم به ذکر است ثبت در سامانه انجام‌شده است.

در شهرستان گناوه نیز دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان دارای کد و ثبت‌شده در سامانه و دیگری مستقر در مجموعه مسکونی که به دلیل عدم اخذ کد غیرفعال کرده‌ایم.

در شهرستان دیلم نیز یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان که دارای کد و در سامانه نیز ثبت‌شده است.

در شهرستان دشتی نیز یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت شهید الیاس احمدی و دارای کد بوده و ثبت در سامانه شده است.

در شهرستان کنگان نیز یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت سیراف و دارای کد و ثبت در سامانه شده است.

در شهرستان عسلویه نیز دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان در حال اخذ کد، اما درون سامانه ثبت‌شده است و دیگری مستقر در مرکز جامع سلامت بیدخون که دارای کد و ثبت سامانه شده است.

تمامی آسانسورهای مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی تفاهم‌نامه هائی با شرکت‌های معتبر و تحت نظارت اداره استاندارد، موردحمایت و پشتیبانی قرارگرفته‌اند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تمامی مستندات ثبت در سامانه، بازرسی‌ها و تأییدیه‌ها موجود است.

کد خبر 4749372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =