انتخاب اسامی ارزشی در معابر شهری برای رفع تکلیف نباشد

گرگان- رئیس کمیسیون اداری، مالی و بودجه شورای شهر گرگان گفت: اگر قرار است نام‌های ارزشی را فقط برای رفع تکلیف بگذاریم و کسی آن‌ها را به کار نبرد کاربرد واقعی خود را در جامعه از دست می دهند.

فائزه عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مخالفتش با نام‌گذاری روگذر در دست احداث به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) اظهار کرد: مخالفت من با چنین نامگذاری فقط به این دلیل است که ما باید نام‌هایی بر روی خیابان‌ها و معابر شهر بگذاریم که مردم هم آن‌ها را به کار ببرند.

رئیس کمیسیون اداری، مالی و بودجه شورای شهر گرگان افزود: آن پل بر روی خیابان خلیج گرگان ساخته شده است و اینکه باز برایش نام جداگانه‌ای بگذاریم مردم در آدرس دهی از آن استفاده نمی کنند.

وی تاکید کرد: اگر قرار است نام شهید یا نام‌های ارزشی را فقط برای رفع تکلیف بگذاریم و کسی آن‌ها را به کار نبرد به نوعی این اسامی کاربرد واقعیش را از دست داده و صوری می شود.

وی در خصوص  روند حاکم بر برخی رسانه‌های استان گفت: متاسفانه برخی اصحاب رسانه بدیهی‌ترین حقوق یعنی پرسش از فردی که درباره‌اش مطلب می‌نویسند را نادیده می‌گیرند و با تکیه بر نظر خود بدون اطلاعات کافی تحلیل می‌نویسند.

عبداللهی با بیان اینکه نام برخی از معابر گرگان با آنچه که در میان مردم رواج دارد مطابق نیست افزود: این یعنی در اغلب آن نامگذاری‌ها تناسب قانونی  واصول نامگذاری رعایت نشده است و من همیشه با این نحوه نامگذاری معابر مخالف بودم.

عضو شورای شهر گرگان ادامه داد: سال‌ها پیش وقتی نام میدان مازندران را به شهید هزارجریبی تغییر دادند بنده مخالفت کردم و همان موقع هم عده‌ای گفتند که فلانی با نام شهید مخالف است. اما حالا با گذشت این همه سال کدام یک از مردم گرگان آن میدان را جز به نام مازندران می‌شناسد؟ یا اینکه میدان شهرداری را به نام وحدت یا میدان سرخواجه را به نام میدان شهدای پانزده خرداد نامگذاری شد اما آن‌قدر کسی این اسامی را به کار نبرد که آخر به نام قبلی بازگردانده شد.

عبداللهی ادامه داد: بنظر می رسد اگرشخص یا اشخاصی بخواهند از زبان مردم سخن بگویند بی شک باید از منتخبان مردم باشند و بنده نیز به عنوان منتخب چهار دوره شورای اسلامی شهر حق اظهار نظر و سخن گفتن از حقوق و زبان مردم را دارم.

این عضو چهار دوره شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: دفاع از ارزشها و نهادهای انقلابی در مقام عمل و باید صادقانه باشد نه آنکه با توهین و تهدید دیگران به دفاع از آن نهادها پرداخت این نوع دفاع بدترین نوع دفاع از این نهادهای ارزشمند و انقلابی است که خالصانه و در گمنامی تمام از انقلاب و کشور دفاع می کنند.

کد خبر 4749570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =