گام های بلند برای گسترش راهپیمایی اربعین/فاصله با اهداف بلندمدت

ایلام - وزیر کشور با اشاره به اینکه گام های بلند برای گسترش راهپیمایی اربعین باید برداشته شود، افزود: هنوز با اهداف بلند مقام معظم رهبری فاصله داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر پنجشنبه در جلسه قرارگاه ویژه اربعین در فرمانداری مهران با حضور وزیر راه، اعضای ستاد اربعین و مسئولان کشوری و استانی، اظهار داشت: باید از همه دستگاه های اجرایی در راستای خدمات رسانی به زوار اربعین تقدیر و تشکر کنم.

وی افزود: نه اینکه مشکلی نباشد ولی با توجه به امکانات و شرایط و اینکه سفر در یک کشور دیگر انجام می شود، اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه اول از همه مقام معظم رهبری مشوق این جریان در همان سال اول بودند، گفت: ایشان در همان سال های اول و تاکنون به ما توصیه دارد که این این جریان باید تقویت و این نهضت باید باشکوه هرچه تمام تر برگزار شود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: در سال های اول آمارهای تردد در اربعین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر بود ولی حالا بعد از پنج سال به سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید که عدد قابل توجهی در این زمان است.

وی با اشاره به اینکه این اعداد و ارقام با اهداف بلند مقام معظم رهبری برای توسعه نشر اصول و ارزش های دینی و فرهنگ عاشورایی  همچنان فاصله دارد، گفت: باید گام های بلند برای گسترش راهپیمایی اربعین برداشته شود این ظرفیت در کشور وجود دارد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه مسئولان کشور عراق همراهی و همکاری خوبی با مسئولان کشور برای خدمات دهی و  تسهیل در تردد زوار دارند، گفت: تاکنون سفرهای مختلفی در راستای هماهنگی برای اربعین به عراق صورت گرفته است.

وزیر کشور  بیان داشت: همه دستگاه های اجرایی پای کار هستند، نیروی انتظامی، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی، وزارت راه و شهرسازی و دیگر دستگاه ها به سهم خود پای کار هستند.

وی گفت: آسیب شناسی دقیقی باید در ستاد اربعین امسال صورت گیرد، تا الان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر افزایش در آمار تردد زوار اربعین داشته ایم و در دیگر بخش های پیشرفت های بسیار خوبی حاصل شده اما بازهم مشکلاتی داریم که باید این بخش ها شناسایی و تقویت شوند.

رحمانی فضلی افزود: یکی از مهمترین مسائل تردد زوار اربعین، بحث های فرهنگی است و کارهای فرهنگی در اربعین باید تقویت شود.

وی ادامه داد: همانگونه که طرح های مختلفی در حوزه زیرساخت های اجرای می شود، خود استان ها یک طرح فرهنگی و تبلیغی نیز ارائه کنند تا یک زائر از لحظه ای که حرکت را آغاز می کند و به خانه بر می گردد، در یک فضای معنوی و فرهنگی بسیار خوب سیر و سلوک انجام شود.

وی تصریح کرد: نقش آفرینی استان های معین در زمان اربعین در طرح جامع اربعین نیز مد قرار گیرد.

وزیر کشور افزود: چهار، پنج روز آینده در موج بازگشت زوار بسیار حائز اهمیت است، یک سهل انگاری کوچک تمام زحمات را هدر خواهد داد.

کد خبر 4749650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =