روایت موکبی که ۴ جوان قمی در طریق الحسین(ع) برپا کردند

چهار جوان قمی با برپایی موکبی در مسیر پیاده‌روی نجف - کربلا به زائران سیدالشهدا علیه السلام خدمت می‌کنند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - مهدی بخشی سورکی: این ضرب المثل ایرانی را بارها شنیده‌ایم «از تو حرکت و از خدا برکت» که مصداق روشن آن را این روزها در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) سراغ داریم.

باور اینکه چهار جوان به تنهایی همت کنند تا برای خدمتگزاری به زائران حسینی(ع) در دریای خروشان اربعین سهمی داشته و موکبی برپا کنند، سخت به نظر می‌رسد اما آن‌ها حرکت کردند و پروردگار نیز برکتش را توشه راهشان کرد.

موکب جان‌نثاران حسین علیه السلام در عمود ۱۱۲۴ مسیر نجف به کربلا میزبان زائران اربعین سیدالشهدا(ع) است؛ که برپایی آن داستانی به همراه دارد که شنیدنی است.

مجتبی کرمعلی یکی از این چهار جوان که دو سال قبل در یکی از مواکب مسیر پیاده‌روی در بخش ارائه خدمات درمانی فعالیت داشت، وقتی سال قبل به مراسم اربعین می‌آید صاحب عراقی زمین آن موکب از او سراغ می‌گیرد که چرا موکبی برپا نکردند، در پاسخ گفت که مکانی برای برپایی موکب نداشتیم و به همین خاطر امکان حضور نبود.

ابومحمد صاحب زمین به آن‌ها قول می‌دهد که سال بعد بخشی از زمینش در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا را به آن‌ها واگذار کند تا موکبشان را برپا کنند.

مجتبی، عاشورای امسال چند بار با ابومحمد تماس می‌گیرد تا از بابت زمین موکب مطمئن شود و ابومحمد هم به او قول زمین را می‌دهد و از همان‌جا تکاپو برای برپایی موکب جان‌نثاران حسین علیه السلام آغاز می‌شود.

ارائه خدمات دارویی و درمانی سرپایی به زائران

فعالیت محوری موکب جان‌نثاران علیه السلام ارائه خدمات دارویی و درمانی سرپایی است که کمتر موکبی در این بخش فعالیت دارد.

تهیه داروهای مورد نیاز جهت بهبود حال بیماران دغدغه جدی زائران بوده است

خیلی از زائرانی که به مسیر پیاده‌روی اربعین می‌آیند، در طول مسیر ممکن است به دلایل مختلفی دچار برخی بیماری شوند، از این رو تهیه داروهای مورد نیاز جهت بهبود حال بیماران دغدغه جدی زائران بوده است.

در سال‌های قبل چند مراکز ارائه دارو در مسیر پیاده‌روی وجود داشت، اما بیشتر آن‌ها از سوی عراقی‌ها و سایر کشورها بوده که زائران ایرانی در مراجعه و بیان بیماری خود به دلیل آشنا نبودن با زبان عربی دچار مشکل بودند.

مجتبی کرمعلی مسئول موکب جان‌نثاران حسین(ع) قم در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: هدف اصلی این موکب ارائه خدمات دارویی است که در این راستا ۴ پرستار در بخش بانوان و آقایان با ما همکاری دارند.

وی اظهار داشت: از بعد عاشورای امسال فراخوان و ارتباطی با گروه‌های جهادی داشتیم و کلیه تجهیزات و موارد مورد نیاز موکب نیز از این طریق و با همت بانیان، خیرین و ارادتمندان به سیدالشهدا علیه السلام تهیه شده است.

جمع‌آوری دارو از داروخانه‌های قم

کرمعلی ادامه داد: ارتباطی هم با داروخانه‌های قم گرفتیم و موضوع برپایی موکب را با آنان در میان گذاشتیم که بخشی از داروهای مورد نیاز ما نیز توسط داروخانه‌ها تأمین شد.

وی گفت: مدیر عامل یکی از شرکت‌های معتبر دارویی کشور نیز وقتی در جریان فعالیت موکب ما قرار گرفت یک دستگاه کامیونت از انواع داروها در اختیار ما قرار داد.

مسئول موکب جان‌نثاران حسین(ع) قم افزود: تمامی کارهای موکب با همراهی سه نفر دیگر از دوستانم انجام شد و از جمع‌آوری وسایل و تجهیزات در قم گرفته تا برپایی موکب در مسیر پیاده‌روی در عراق همین تعداد بودیم.

کرمعلی می‌گوید، علاوه بر خدمات دارویی، پذیرایی از زائران در وعده‌های مختلف غذایی و همچنین میان وعده‌ها با چای و انواع دمنوش و شربت را در موکب داریم.

چند روز پس از آغاز فعالیت این چهار جوان قمی در موکب جان‌نثاران حسین علیه السلام، موکب آنان در منطقه در میان موکب‌های اطراف سر زبان‌ها است و این موکب را به نام موکب چهار نفره می‌شناسند.

جلوه‌های عشق و ارادت به سیدالشهدا علیه السلام در ایام اربعین حسینی چون اقیانوسی خروشان پایانی ندارد و عاشقان حسین بن علی علیه السلام با همه توان خود برای خدمت‌رسانی به زائران در صحنه حضور دارند.

کد خبر 4749767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =