جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می شود

کوهبنان - رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان از رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، محمد مهدی میرزایی در نخستین جلسه پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی شهرستان کوهبنان با اشاره به رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت گفت: در صورت بروز جرائم و تخلفات انتخاباتی از سوی شخص یا گروهی، دستگاه قضایی با قاطعیت با متخلفان برخورد می کند و با هیچ گروه یا حزبی تعارف ندارد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی، پیشگیری از جرائم انتخاباتی و حرکت کاندیدهای انتخاباتی بر مدار قانون در انتخابات پیش رو گفت: بر اساس سیاست های ابلاغی ریاست قوه قضاییه درحوزه انتخابات، به دنبال ایجاد هماهنگی و تلاش همه مجموعه ها با محوریت دادگستری برای پیشگیری از هر گونه تخلف و جرمی درانتخابات هستیم.

وی افزود: در صدد هستیم با فرهنگ سازی نسبت به موضوعاتی که در امر انتخابات محقق می شود تا حد زیادی از تخلفات و جرائم انتخاباتی پیشگیری کنیم.

میرزایی ادامه داد: برای دستیابی به اهداف پیشگیرانه، برنامه های مختلفی برای کاندیداها و شهروندان و همچنین مجریان و ناظران از طریق آموزش های قانونی که از ناحیه دادگستری انجام خواهدشد، برنامه ریزی کرده ایم.

رئیس دادگستری کوهبنان بیان داشت: یکی از مهمترین نکات در برگزاری انتخابات بحث رصد فضای مجازی است و در این خصوص اداره اطلاعات، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و پلیس فتا باید به طوردقیق و مستمر فصای مجازی را رصد کنند.

میرزایی عنوان کرد: درمرحله اول با نگاه پیشگیرانه و ارشادی از بروز تخلفات جلوگیری خواهد شد و چنانچه در قدم دوم جرائم و تخلفات انتخاباتی از سوی شخص یا گروهی انجام شود دستگاه قضایی با قاطعیت با متخلفان برخورد می کند و با هیچ گروه یا حزبی تعارف ندارد.

وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت نهادهای فرهنگی، نشریات، رسانه ها و با بهره گیری از ظرفیتهای موجود در فضای مجازی، ان شاالله شاهد انتخاباتی با شور و نشاط خواهیم بود و با برگزاری انتخاباتی سالم نقش خود را به نحو احسن ایفا خواهیم کرد.

کد خبر 4751219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =