کتاب «ارزیابی عملکرد نهادهای بشردوستانه سازمان ملل» رونمایی شد

کاشان - از کتاب «ارزیابی عملکرد نهادهای بشردوستانه سازمان ملل» تالیف سیدمحمد ساداتی نژاد و رضا انصاری رونمایی شد

سیدمحمد ساداتی نزاد یکی از نویسندگان این کتاب در گفت و گو با مهر، با بیان اینکه این کتاب توسط انتشارات مجلس افروز کاشان چاپ و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار گرفته است، اظهار داشت: صفحه آرایی این کتاب به عهده امیر خیرخواه و ناظر چاپ آن نیز محسن سلطانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه این کتاب سه نهاد بشردوستانه UNISDR، UNOCHA و UNDP را مورد بررسی قرار داده است، ابراز داشت: این کتاب شامل سه فصل است که هر فصل به بررسی عملکرد، تاریخچه تاسیس، فعالیت ها و ارزیابی این سه نهاد می پردازد.

این کارشناس مسائل بین المللی تصریح کرد: در فصل اول این کتاب نهاد UNISDR بررسی شده است که وظیفه آن انجام اقدامات آموزشی و پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت ها و صدماتی است که جان و مال انسان ها را  در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه تهدید می کند.

وی با اشاره به بررسی نهاد بشردوستانه UNOCHA در فصل دوم این کتاب افزود: این نهاد مخصوص انجام خدمات به خسارت دیدگانی است که در هنگام حوادث غیرمترقبه دچار آسیب شده اند.

ساداتی نژاد تصریح کرد: فصل سوم این کتاب هم به بررسی عملکرد نهاد UNDP می پردازد که وظیفه آن بازسازی سرزمین آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه و چگونگی تاسیس شهر و یا روستاهای جدید است.

وی با بیان اینکه کتاب «ارزیابی عملکرد نهادهای بشردوستانه سازمان ملل» دارای ۱۸۰ صفحه و قیمت آن ۱۶۰۰۰۰ریال است، اظهار داشت: با توجه به بررسی های انجام شده، این کتاب اولین بار با این موضوع چاپ و برای استفاده دانشجویان، محققین و همچنین مدیران و مسئولین در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

کد خبر 4751251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =