طرح سازگاری با کم آبی استان کرمان مورد بررسی قرار گرفت

کرمان - متن نهایی طرح سازگاری با کم آبی استان کرمان در جلسه مشترک استاندار کرمان و مدیران وزارت نیرو مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، بر اساس برنامه وزارت نیرو قرار است هر استان طرح سازگاری با کم آبی را با هدف کاهش برداشت از منابع آب زیر زمینی تدوین کرده و سپس برای تصویب به کارگروه ملی سازگاری با کم آبی ارائه کند.

بر پایه این گزارش از همین رو طرح نهایی شده استان کرمان با همین موضوع در جلسه مشترک جمعی از مدیران ارشد استان و مدیران وزارت نیرو بررسی شد.

استاندار کرمان در این جلسه با تاکید بر اینکه هر برنامه ای که تدوین می شود باید قابلیت اجرایی هم داشته باشد؛ گفت: برای کاهش برداشت از منابع آب مدیران در سطح استان ها نیازمند اختیارات ویژه‌ای هستند که بتوانند با استفاده از آن این طرح را به نتیجه برسانند.

محمد جواد فدائی همچنین با انتقاد از نبود سیاست یکسان بین دستگاهی در حوزه مدیریت منابع آب، تصریح کرد: اگر قرار است میزان برداشت آب کاسته شود باید سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و سایر دستگاه‌ها همسو شوند.

 بنفشه زهرایی، دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی هم با تشکر از اهتمام استاندار کرمان برای حضور در این جلسه و با استقبال از پیشنهادهایش، گفت: مدیران هر استان می‌توانند پیشنهادهای عملیاتی شان را برای تحقق اهداف طرح ملی سازگاری با کم آبی ارائه دهند تا در جلسه کارگروه ملی بررسی و تصویب شود.

در این جلسه جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان و علی رشیدی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای  استان نیز حضور داشتند و دیدگاه های کارشناسی‌شان را ارائه کردند.

کد خبر 4751558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =