توسعه ارتباطات اتحادیه تعاونی‌ها با سایر کشورها در دستور کار است

شاهرود-مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولید بابیان اینکه توسعه ارتباطات اتحادیه تعاونی‌ها با سایر کشورها در دستور کار است، گفت: این امر به تولید محصول با عملکرد بالا در بخش کشاوزی کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رزاقی شامگاه یکشنبه در نشست با مدیران عامل شرکت تعاونی‌های تولید استان سمنان به میزبانی تعاونی تولید روستایی شهدای میغان شاهرود ضمن بیان اینکه توسعه ارتباطات اتحادیه تعاونی‌ها با سایر کشورها در دستور کار است، ابراز داشت: گسترش این همکاری‌ها می‌تواند منتهی به توسعه کشت گلخانه‌ها و درنهایت تولید محصول با عملکرد بالا منتهی شود.

وی ضمن بیان اینکه تعاون روستایی برای رسیدن به این هدف‌گذاری برنامه راهبردی را اتخاذ کرده است، افزود: هم‌اکنون به‌عنوان‌مثال برای توسعه کشت کلزا با کشور هند و برای واردات بذر از سایر کشورها و برای تولید از سویس بهره گرفته‌شده است تا عملکرد حوزه این محصول افزایش یابد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید کشور بابیان اینکه همکاری و هم‌افزایی در بخش کشاورزی می‌تواند به حل مشکلات این حوزه کمک کند، ابراز داشت: خوشبختانه در حوزه تولید ظرفیت‌های مطلوبی در کشور وجود دارد که احصا هر یک از این بخش‌ها و همکاری با دیگر کشورها می‌تواند درنهایت منجر به توسعه کشور شود.

رزاقی ضمن بیان اینکه برای فعال کردن ظرفیت‌های تولید می‌توان از اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها وارد شد، تصریح کرد: این امر می‌تواند به پایداری تولید کمک کند و از سویی در توسعه اهداف حوزه کشاورزی نیز مؤثر باشند.

وی ضمن بیان اینکه همکاری‌های علمی و پژوهشی ایران با سایر کشورها می‌تواند راندمان تولید را افزایش دهد، افزود: ازاین‌رو برنامه‌ریزی‌های این اتحادیه در بخش‌های  فنی و اجتماعی، توسعه و مالی و بازرگانی در دستور کار قرار دارد تا بر اساس این راهبرد بتواند به اهداف موردنظر برسد.

کد خبر 4751612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =