نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر کرمان پیچید

کرمان - شهرداری کرمان گفت: همه اقدامات در محله ها با رویکرد محله محوری انجام می شود؛ زیرا مشکلات و خواسته های محلات با یکدیگر متفاوت است و نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر پیچیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهران عالم زاده عصر یکشنبه در نشست هم اندیشی با قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه هر کاری که بخواهد در حوزه اجتماعی انجام شود، نیاز به ساختار اجرایی دارد اظهار کرد: یک برنامه تدارک دیده به راحتی نمی تواند به سرعت اجرایی شود مگر آنکه سلسله مراتب مدیریتی را طی و هماهنگی های لازم انجام شود.

عالم زاده در ادامه به تشکیل شورای محلات توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان در محله های مختلف شهر کرمان اشاره کرد و افزود: در گذشته یک نفر به صورت انتصابی به عنوان شهردار محله فعالیت داشت که شاهد عملکرد خوبی از آنها نبودیم؛ هم اکنون با تشکیل شورای محلات و انتخاب شهردار از بین و توسط خود مردم محله شاهد فعالیت خوب و چشمگیری در محلات هستیم و هر روز نیز به تعداد شورای محلات محله ای افزوده می شود.

وی تصریح کرد: شورای محلات ظرفیت بسیار خوبی دارد و ارگان های مختلف می توانند از این ظرفیت برای تشکیل پایگاه سلامت، آموزش ها و فرهنگ‌سازی ها در زمینه های مختلف استفاده کنند.

عالم زاده تشکیل شورای محلات را اقدامی زیر ساختی عنوان و اظهار کرد: همه اقدامات در محله ها با رویکرد محله محوری انجام می شود؛ زیرا مشکلات و خواسته های محلات با یکدیگر متفاوت است و نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر پیچیده شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی شبکه شهروندی توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این شبکه خدمات ارزنده ای به شهروندان ارائه خواهد شد.

عالم زاده با اشاره به برگزاری جشنواره نوبهار و تابستانه شهروندی، افزود: برای اولین بار بود که در کشور، در کلانشهر کرمان این کار فرهنگی در مقیاس بزرگی انجام شد که خوشبختانه با استقبال خوب مردم همراه بود.

وی هدف از این اقدام را تزریق نشاط و شادابی در بین شهروندان عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن شهر کرمان در حوزه گردشگری باید به جایگاه اصلی و واقعی خود برسد.

شهردار کرمان با بیان اینکه متاسفانه در حوزه شهری کار مشاوره و پژوهش به خوبی انجام نشده است، افزود: اگر این اقدام انجام شود، تمامی برنامه ها با توجه به اولویت و زود بازده بودن و گرایش علمی پیش می رفت.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به آسیب پذیر بودن نیروهای شرکتی شهرداری که وابستگی قراردادی با شهرداری ندارند و از طریق شرکت ها حمایت می شوند، اشاره کرد و افزود: این آمادگی در شهرداری وجود دارد در قالب تفاهم نامه اقداماتی برای پرسنل قراردادی شهرداری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعضی از تفاهم نامه های بین ادارات و نهادها  فقط در قاب ها قرار گرفته و اجرایی نمی شوند، از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خواست پیش نویس تفاهم نامه ای  که ظرفیت اجرایی داشته باشند، آماده و برای شروع همکاری های بیشتر به شهرداری ارائه دهند.

وی گفت: شهرداری آمادگی هرگونه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات به شهروندان را دارد.

در ادامه صافی زاده قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی ضمن تشکر از همکاری های بسیار خوب شهردار کرمان با دانشگاه علوم پزشکی در بخش های مختلف اطلاع رسانی، برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگ سازی، برگزاری جشنواره های شاد نوبهار و تابستانه را اقدامی بسیار خوب و ارزشمند و مورد نیاز برای مردم کرمان عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به ارتباط تنگاتنگ شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی طی سال های گذشته، خواستار انعقاد تفاهم نامه در جهت  همکاری بیشتر و تنگاتنگ بین این نهاد در بخش های مختلف بخصوص حوزه پژوهش شد.

کد خبر 4751694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =