باید از موازی کاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی اجتناب کرد

بندرعباس - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: برنامه های فرهنگی و اجتماعی باید موجب کاهش مشکلات و مسائل جامعه شود و از موازی کاری اجتناب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید ناجی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان، افزود: دستگاه های فرهنگی و اجتماعی همواره در مسایل و مشکلات اجتماعی ورود کرده اند اما تا به امروز در این حوزه نتیجه مطلوبی نرسیده ایم، یکی از دلایل این امر موازی کاری متولیان امر است که موجب عدم حل و رفع  معضلات اجتماعی در جامعه شده است.

وی تاکید کرد: به منظور رفع آسیب های اجتماعی باید دستگاه های متولی در کنار یکدیگر و مکمل هم گام بردارند در این صورت است که شاهد نتیجه مطلوبی در این عرصه خواهیم بود.

ناجی با بیان اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مسائل را اولویت بندی کرد: باید مسائل اجتماعی و فرهنگی را بر مبنای اولویت طبقه بندی کرد و انرژی خود را صرف اولویت های مهم جامعه گذاشت، مسائلی که رفع آن تاثیرگذاری مهمی در جامعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید در حوزه های فرهنگی جدا از برنامه های تکلیفی دستگاه ها، برنامه ریزی کرد، گفت: متولیان حوزه اجتماعی و فرهنگی باید بدانند که درجا زدن تنها موجب اتلاف انرژی خواهد شد، و نباید خود را در باتلاق برنامه های بی هدف گرفتار کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: باید به دنبال برنامه ریزی همراه با هدف و رسیدن به نتیجه بود، برنامه ریزی در حوزه اجتماعی و فرهنگی منوط به رسیدن نتیجه و حرکت جامعه در مسیر رفع مسائل و آسیب های اجتماعی صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: ارائه برنامه هدفمند خوب است اما اگر این برنامه در کنار سایر برنامه های اجتماعی و فرهنگی دیگر متولیان امر به منظور فرهنگ سازی قرار گیرد موجب تاثیرگذاری مثبت در جامعه خواهد شد.

وی بیان کرد: باید در خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی در استان تصویر روشنی ارایه شود و تا زمانی که متولیان این حوزه از ظرفیت یکدیگر به منظور پرکردن خلائی که وجود دارد،استفاده نکنند،نمی توان آینده روشنی برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انتظار داشت.

کد خبر 4752000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =