مبنای برنامه های حوزه پرورشی و فرهنگی سند تحول بنیادین است

سنندج - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان گفت: مبنای تمام برنامه ها و فعالیت های حوزه پرورشی و فرهنگی که در مدارس اجرا می شود، سند تحول بنیادین است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، حجت الله نریمانی اظهار داشت: خوشبختانه با همت مجموعه همکاران حوزه پرورشی از ستاد تا صف، سال گذشته توفیقات قابل تقدیری را در حوزه عملکرد فعالیت های پرورشی و فرهنگی داشته ایم.

وی در ادامه به برخی از موفقیت های حوزه پرورشی و فرهنگی در سال ۹۷ اشاره کرد و راهیابی ۹۹ نفر از دانش آموزان استان به مرحله کشوری مسابقات قرآن، نماز، احکام، کسب ۴۵ رتبه اول تا سوم کشوری در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری توسط دانش آموزان استان، کسب ۹ رتبه اول تا سوم کشوری توسط دانش آموزان و فرهنگیان در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری و کسب رتبه برتر کشوری شوراهای دانش آموزی استان را از اهم این موفقیت ها عنوان کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان طرح حفظ جزء سی قرآن کریم را یکی از برنامه های مهم و ارزشمند حوزه قرآن و عترت دانست و افزود: سال گذشته حدود ۵۶ هزار نفر از دانش آموزان استان در در این برنامه معنوی شرکت کردند.

نریمانی در ادامه به بیان برنامه ها و سیاست های اولویت دار حوزه پرورشی و فرهنگی استان پرداخت و با بیان اینکه امسال بر اساس برنامه های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش ۴۱ برنامه ذیل سند تحول بنیادین و شش ساحت این سند در مدارس اجرا خواهد شد، ادامه داد: همه برنامه های این حوزه باید منطبق بر سند تحول تحول و در راستای اهداف سند باشد.

وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه امروزی ما یک واقعیت است، یادآور شد: این آسیب ها در حوزه مسائل فرهنگی، دینی و عقیدتی و هویت ملی دانش آموزان را در معرض تهدید قرار داده است و ما متولیان وظیفه داریم که برنامه هایمان را بر اساس تقویت بنیه اعتقادی، مسائل فرهنگی و ملی دانش آموزان اجرایی کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به آسیب های فضای مجازی که بزرگترین تهدید برای دانش آموزان است، بیان کرد: برنامه های پرورشی و فرهنگی مدارس باید روحیه نشاط و شادی را در دانش آموزان تقویت کرده و جذابیت های لازم را داشته باشد.

نریمانی در ادامه به محورهای کلی برنامه های حوزه پرورشی و فرهنگی پرداخت و اجرای برنامه انتخابات شوراهای دانش آموزی در اول آبان ماه سال جاری را یکی از مهمترین برنامه های این حوزه دانست و گفت: امسالانتخابات شوراهای دانش آموزی با شعار «شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلا» در مدارس استان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شورای دانش آموزی، تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت جویی در مدارس است، از برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای دانش آموزی در مدارس نواحی یک و دو سنندج خبر داد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به نزدیکی راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان، بر برنامه ریزی جهت حضور گسترده فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی و اجرای گروه های سرود دانش آموزی با موضوع استکبارستیزی در این مراسم تاکید کرد.

نریمانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب ( مدظله العالی)در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز مبنی بر اینکه نمازخانه ها را مزین به نماز خواندن جوانان و نوجوانان کنید، اظهار داشت: امسال اجلاسیه کشوری با عنوان « نماز و مدرسه» برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری اجلاسیه استانی نماز در ۲۲ آبان ماه سال جاری خبر داد و افزود: شهرستان ها و مناطق نیز باید به طور جد این موضوع را پیگیری و اجلاسیه شهرستانی برگزار کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: شرکت گسترده در جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی و تربیتی، مشارکت حداکثری در طرح حفظ جزء سی قرآن کریم، اجرای هرچه بهتر مسابقات فرهنگی هنری، مسابقات پرسش مهر ۲۰، مسابقات قرآن ، عترت  و نماز، شرکت در جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی و تجارب برتر تربیتی از دیگر برنامه های مورد تاکید است.

نریمانی اجرای برنامه فرهنگی اردوی راهیان نور دانش آموزی را یکی دیگر از برنامه های مهم این معاونت عنوان کرد و با بیان اینکه سال گذشته، ۲۵ هزار نفر از دانش آموزان در قالب اردوهای راهیان نوربه مناطق عملیاتی و یادمان های دفاع مقدس اعزام شدند، یادآور شد: مرحله سوم اردوی راهیان نور از ۱۱ آبان ماه شروع خواهد شد.

کد خبر 4752078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =