دهمین دانشکده فنی و حرفه ای استان یزد در بافق راه اندازی می شود

یزد ـ رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد از راه اندازی دهمین دانشکده فنی و حرفه ای استان یزد در شهرستان بافق خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حیدر میرفخرالدینی، ظهر دوشنبه درنشستی خبری با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای یزد در حال حاضر 9 دانشکده فعال در مناطق مختلف استان دارد، اظهار داشت: دهمین دانشکده نیز به زودی در شهرستان بافق راه اندازی می شود و بر اساس پیش بینی های انجام شده، از مرکز از ترم بهمن امسال دانشجو می پذیرد.

وی بیان کرد: با راه اندازی این دانشکده هم از شهرستان بافق و هم شهرهای اطراف استان کرمان، متقاضیان بسیاری برای تحصیل در این دانشکده خواهند بود ضمن اینکه رشته های این دانشکده متناسب با معدن خواهد بود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد تاکید کرد: این مرکز ویژه پسران است و هشت رشته برای تحصیل دانشجویان در نظر گرفته شده است.

میرفخرالدینی در بخش دیگری از سخنان خود از استقبال بی نظیر مردم از دانشگاه های فنی و حرفه ای و تغییر نگرش آنها در مورد این دانشگاه ها خبر داد و یادآور شد: پیش از این مردم گرایش به تحصیل فرزندان خود در رشته های اسم و رسم دار داشتند اما امروز تمایل به تحصیل در رشته هایی دارند که آینده شغلی آنها مطمئن است.

وی با بیان اینکه امسال تعداد ورودی های مهرماه دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته و 4 هزار و 200 نفر رسیده است، اظهار داشت: در سالهای قبل 80 درصد دانشجویان غیربومی و 20 درصد بومی بودند اما امسال نیمی از دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد بومی هستند و این نشان از تغییر نگرش مردم یزد دارد.

میرفخرالدینی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از دختران متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند، افزود: به دلیل کمبود مراکز دختران، امکان پذیرش آنها فعلا وجود ندارد اما رویکرد ما، توسعه مراکز دختران است.

وی در مورد خوابگاه نیز بیان کرد: امسال به رغم افزایش دو برابر تعداد دانشجویان، مشکل جدی در زمینه تامین خوابگاه نداریم و کمبودهایی هم که در زمینه خوابگاه دختران وجود داشت، با امضای تفاهمنامه ای با دانشگاه آزاد یزد و استفاده از ظرفیت مازاد آنها حل شد.

میرفخرالدینی در بخش دیگری از سخنان خود از ایجاد 18 رشته جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد خبر داد و عنوان کرد: 65 کد رشته کارشناسی و بقیه کاردانی است.

کد خبر 4752502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =