فرهنگ اهدای خون در جامعه کار و تولید اردبیل ترویج می‌یابد

اردبیل - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: به منظور افزایش مشارکت‌های عمومی ترویج فرهنگ خیرخواهانه اهدای خون در بین جامعه کار و تولید استان اردبیل ترویج می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم رحیمی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم امضای سند همکاری مشترک با انتقال خون استان اردبیل در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون عنوان کرد: تفاهم نامه همکاری جامعه کارگری و تعاون استان اردبیل با مرکز انتقال خون در راستای بهره گیری از ظرفیت‌های مشترک طرفین در قالب طرح‌های آموزش و پژوهش، همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی، امکانات و ساختارهای توسعه‌ای و پشتیبانی به امضا رسید.

وی هدف از این همکاری مشترک را توسعه و ترویج فرهنگ نوع دوستی و ایثار، ارتقای سطح دانش و آگاهی جامعه کارگری در زمینه بهداشت و خود مراقبتی اعلام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: اشاعه فرهنگ اهدای خون سالم، داوطلبانه، ارتقای سطح مشارکت‌های مردمی، توانمندسازی و توجه به سرمایه‌های انسانی و اجتماعی از دیگر مواردی است که در این تفاهم نامه مشترک به دنبال آن هستیم.

رحیمی تاکید کرد: تبادل تجربیات به منظور روش‌های جذب مشارکت‌های عمومی، حمایت از اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مشترک در راستای ترویج فرهنگ خیرخواهانه و انسان دوستانه در بین جامعه کار و تولید استان از تعهدات مشترک بین این دو اداره کل است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: برنامه ریزی برای راه اندازی کمپین‌های مشترک خودمراقبتی در مناسبت‌های خاص از تعهدات دیگر این اداره کل در جهت اجرای این تفاهم نامه است.

در ادامه این جلسه مدیرکل انتقال خون استان اردبیل نیز با ابراز امیدواری از این حرکت ارزشمند، گفت: توجه به فعالیت‌های خیرخواهانه و ترویج فرهنگ اهدای خون در جامعه یکی از مهمترین اهدافی است که توسط این اداره کل دنبال می‌شود.

دژکام یادآور شد: تدوین برنامه‌های آموزشی متناسب جامعه کارگری با عناوین اهمیت اهدای خون، پیشگیری از کم خونی، خود مراقبتی و شرایط اهدای خون از برنامه‌هایی است که در قالب این تفاهم نامه اجرا می‌شود.

کد خبر 4752943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =