۲۸ میلیارد ریال هزینه درمان به بیمه‌شدگان استان سمنان پرداخت شد

سمنان- رئیس دفتر اسناد پزشکی تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه طی شش‌ماهه امسال۲۸ میلیارد ریال هزینه درمان به بیمه‌شدگان پرداخت شد، گفت: میانگین به هر پرونده ۲۵ میلیون ریال پرداخت‌شد.

 حسن پیوندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۸ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال بابت هزینه‌های درمان در مراکز غیر طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان پرداخت‌شده است، ابراز داشت: این مبلغ پرداختی بابت یک هزار و ۱۳۶ مورد پرونده هزینه درمان بیمه‌شدگان استان در مراجعه به بخش‌های بستری غیر طرف قرارداد با سازمان بوده است.

وی ضمن بیان اینکه به‌طور میانگین متوسط برای هر پرونده ۲۵ میلیون ریال پرداخت‌شده است، افزود: پرداخت هزینه درمان در مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد ازجمله خدماتی که سازمان تأمین اجتماعی به‌منظور رفاه هرچه بیشتر و بهره‌مندی بیمه‌شدگان از خدمات درمانی موردنظرشان ارائه می‌کند.

رئیس دفتر اسناد پزشکی تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه پرداخت هزینه‌های درمانی در اعمال جراحی و موارد مشابه در صورتی قابل انجام است که خدمت موردنظر در تعهد پرداخت توسط سازمان بوده و مشکلی بابت پرداخت آن وجود نداشته باشد، ابراز داشت: در این صورت بیمه‌شده با دریافت اصل مدارک درمانی و هزینه‌ای خود از بیمارستان مربوطه و با مراجعه به کارگزاری رسمی تأمین اجتماعی مدارک را برای ارسال به دفتر اسناد پزشکی تحویل کارگزاری خواهد داد.

پیوندی در ادامه تصریح کرد: در شهرهایی که کارگزاری رسمی تأمین اجتماعی وجود ندارد بیمه‌شدگان می‌توانند مدارک درمانی خود را به مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی ارائه کنند تا از طریق این مراکز پرونده‌های خسارت متفرقه برای رسیدگی و پرداخت به مرکز استان ارسال شود.

وی افزود: فرآیند پذیرش، رسیدگی، ممیزی و پرداخت هزینه هر پرونده خسارت متفرقه از زمان تحویل توسط بیمه‌شده به کارگزاری، چنانچه بابت مدارک نقصی وجود نداشته باشد، حدود یک ماه زمان می‌برد که در صورت تأمین اعتبار به‌طور متوسط دو بار در طول هرماه این پرداخت‌ها انجام می‌شود.  

کد خبر 4753001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =