دولتمردان در پیاده سازی قانون اساسی کم آورده اند

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در پیاده سازی قانون اساسی دولتمردان کم آورده اند، گفت: اگر مسئولان بر پیاده کردن قانون بر اساس عدالت همت می کردند هیچ مشکلی نداشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی صبح سه شنبه در دیدار با فرمانده هان نظامی و رؤسای عقیدتی سیاسی یگان های تابعه ارتش مستقر در بیرجند اظهار داشت: سخن، گفتار، رفتار و عمل هر انسانی انعکاس سطح میزان عقیده و آرمان آن فرد است.

وی با بیان اینکه آنچه از قلب، مغز، عقل، ایمان در انسان به وجود آماده آثار آن در زبان، نگاه، سکوت، فریاد، قدم و قلم فرد پیداست، بیان کرد: بنابراین سلسله طبقات مردم نیز به همان میزان از اعمال، رفتار، اخلاق و گفتارش تراوش می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همانطوری که فرد تحت تأثیر اندیشه و افکار بوده، جامعه نیز تحت تأثیر افکار و اندیشه است، افزود: وقتی پیشوای یک جامعه ابوجهل باشد تمام آن هایی که پشت سر او قرار دارند بر اساس اندیشه پیشوا عمل می کنند.

نیروهای مسلح همسو با عدالت خواهی یک کلمه طیبه است

عبادی با طرح این سوال که در دنیا این همه ظلم و ستم برای چیست؟، گفت: کره زمین برای همه کافی است اگر این همه بودجه های تخریب و جنگ صرف آبادانی شود نه جنگی، نه تجاوزی، گرسنگی وجود دارد اما وقتی پیشوای جامعه ترامپ و امثال وی باشد آثار آن نیز همین است.

وی با بیان اینکه در این دنیا با این شرایط افتخار بزرگی است که از نظر اندیشه مکتبی، مکتب غنی اسلام، سلسله انبیاء و ائمه(ع) را داریم، افزود: آرمان جامعه اسلامی این است که از کسی تبعیت کنند که نه تنها دوست بلکه دشمن ها نیز بر او ضعف نمی توانند پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، امام حسین(ع) به عنوان سمبل عدالت خواهی دانست و گفت: نیروهای مسلحی که حرکات، گفتار و اخلاق آن بر اساس این آرمان بوده یک کلمه طیبه است.

عبادی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی از روز اول که با امام(ره) بیعت کرد با دست خالی ایستادگی کرده است، افزود: این ارتش نه متجاوز و نه مظلوم کش است بلکه تجاوز را محکوم کرده و بر اساس عدالت خواهی تا پای جان ایستادگی می کند.

وی اضافه کرد: این افتخار بزرگی بوده که نیروی مسلح بر اساس فرمانده ای هستند که محض عقل، ایمان و عقیده سالم و خار چشم ستمگران است.

ارتش از همه آزمایش های سخت رو سفید بیرون آمده است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در این چهل سال نیروی های مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران در انواع و اقسام مراتب از آزمایش های سخت رو سفید بیرون آمده که خیلی جای افتخار دارد، بیان داشت: امروز این فریاد حق طلبانه به گوش شرق و غرب رسیده است.

عبادی با اشاره به اینکه امروز با ابتدای انقلاب خیلی تفاوت داریم، بیان کرد: در ابتدای انقلاب در داخل از هر سویی صدایی می آمد، نصف جهان در اختیار الحاد کمونیسم و دموکرات ها بود و بقیه کشورها وابسطه به یک کدام از این دو بودند.

وی ادامه داد: همچنین در آن زمان در شرایطی بودیم که برای سیم خاردار هم مشکل داشتیم اما امروز دشمن همه فشارها و تهدیدها را عملی کرده و حرفی برای گفتن ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به اعتراضات گسترده مردم در کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: سخن عادلانه ای که در سیستم انقلاب اسلامی است امروز آرمان همه شده و همه این ها ظلم و ستم، ویرانی شهرها و کشورها به تنگ آمده اند.

عبادی با بیان اینکه امروز زیر پای دشمن خالی است، افزود: در این شرایط دل های مردم با عدالت خواهی است و دشمنان می دانند اگر در یک جا وضعیت آشفته شود همه چیز از دستشان درمی رود.

وی عنوان داشت: با وجود این نظام و انقلاب بزرگ در طول این مدت متاسفانه بر اساس اندیشه های بیگانه نفوذ، تصمیم گیری و تصمیم سازی بوده و در پیاده سازی قانون اساسی دولتمردان کم آورده اند و این مایه سرشگستگی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر دولتمردان همت خود را پیاده کردن قانون اساسی بر اساس عدالت عملی می کردند امروز نیاز به هیچ چیز نداشتیم، افزود: اما بین ما و آرمان ها فاصله افتاده و هنوز دولت اسلامی نداریم و در نتیجه جامعه اسلامی نداریم.

عبادی با بیان اینکه مربی جامعه دولت بوده و حال آنکه خود دولت گمراه شده است، بیان داشت: ابتدا باید دولت اسلامی ایجاد شود تا جامعه اسلامی و بعد تمدن اسلامی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه نصف راه را آمده ایم اما در جهت پیدا کردن قانون اساسی کم آورده ایم، تأکید گرد: اگر قانون را پیاده کنیم دنیا آرمان خود را مشاهده کرده و بدون هیچ درگیری تسلیم حق وعدل می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: با این وجود برخی نهادها و سازمان ها از ابتدای انقلاب تا الان رشد قابل ملاحظه کرده و هماهنگ با آرمان ها بوده اند که یکی از آن ها ارتش جمهوری اسلامی است.

کد خبر 4753119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =