انجمن اولیاء و مربیان خواستار آموزش مهارت های زندگی درمدارس باشند

بندرعباس - رئیس مرکزملی استعدادهای درخشان کشورمهمترین کارکرد انجمن اولیاء و مربیان را مشارکت در رشد و پرورش فرزندان بعنوان یک فرد با خصلت های انسانی و یک شهروند مسئولیت پذیر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه مهاجرانی پیش از ظهر سه شنبه در جمع منتخبین انجمن اولیاء و مربیان شهر بندرعباس گفت: متاسفانه در برخی مسائل دیدگاه های دانش آموزان با والدین در خصوص تحصیل تناقض هایی دیده می شود و اولیاء بدنبال تحقق آرزو ها و خواسته های خود هستند که برگرفته از علایق و استعدادهای فرزندانشان نیست.

این مسئول اضافه کرد: فرزندان ما شاید به آنچه می خواهیم برسند ولی لذتی نخواهند برد و خوشحال از شغلی که دارند نیستند و در نتیجه موفقیت های مطلوبی را در کسب و کار بدست نمی آورند.

مهاجرانی ادامه داد: تحت فشار قراردادن مدرسه و فرزندان برای پیشرفت در بعد علمی، باعث می شود در آینده شهروندان تک بعدی خواهیم داشت که مهارت های اجتماعی را فرا نگرفته اند و با معظلات بسیاری در جامعه و همچنین در اداره زندگی شخصی خود روبرو خواهیم بود.

وی افزود: انجمن های اولیاء و مربیان باید مطالبه گر در آموزه هایی نظیر تصمیم گیری جرأت مدارانه، مهارت نه، کنترل خشم، نظم، اعتماد به نفس، مهارت های اجتماعی، محیط زیست و دیگر مهارت ها باشند و تمام تمرکز نباید در تربیت علمی خلاصه شود.

مهاجرانی همسویی اولیاء و مربیان مدارس در تحقق اهداف تربیتی را مهم برشمرد و گفت: انجمن با تغییر نگرش کمک کند تا مدارس در راستای آماده سازی بچه ها برای زندگی آینده حرکت کند و در این زمینه مطالبه گر مدارس باشند. 

کد خبر 4753247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =