دوره‌های آموزشی «خانواده در مدارس» در قم برگزار می‌شود

قم - رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان قم از برگزاری دوره‌های آموزشی خانواده در مدارس در قم خبر داد و گفت: پیوند میان اولیا و مربیان باید در خانواده‌ها فرهنگ‌سازی شود.

رضا شهسواری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری برنامه‌های هفته پیوند اولیا و مربیان در قم افزود: شعار امسال «مشارکت در مدرسه حق والدین است» اعلام شده است.

وی گفت: از جمله برنامه‌های این هفته شامل تشکیل ستاد بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان، تجلیل از خانواده‌های برگزیده و مدیران برتر حوزه انجمن اولیا و مربیان و برگزاری نشست‌های عمومی و تخصصی اولیا در سطح مدارس با حضور رؤسای آموزش و پرورش می‌شود.

رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت جویی در اولیا و تبیین جایگاه اولیا و مربیان در نظام تعلیم و تربیت و اعزام مدرسان زبده و با تجربه به مدارس از دیگر برنامه‌های این انجمن است.

وی با بیان اینکه هفته پیوند اولیا و مربیان بهترین و مناسب‌ترین زمان برای فراهم کردن بسترهای تحقق همراهی و همدلی میان خانه و مدرسه است، تصریح کرد: در سایه پیوند میان اولیا و مربیان، تربیت صحیح فرزندان تحقق می‌یابد و این پیوند باید در خانواده‌ها فرهنگ‌سازی شود.

شهسواری گفت: برای تقویت میزان مشارکت اثربخش خانواده‌ها در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان، دوره‌های آموزشی خانواده در مدارس برگزار می‌شود تا بتوان بدین وسیله اولیا را در برنامه‌های آموزش و پرورش دخالت داد و ارتباط مستمر آن‌ها را در مدارس تقویت کرد.

وی عنوان کرد: مدیران همه مدارس طبق بخشنامه ارسال شده مکلف به برگزاری دوره‌های آموزش خانواده در راستای تقویت هماهنگی و همسویی تربیتی میان خانه و مدرسه هستند.

رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: اولیا در اجرای فعالیت و اقدامات آموزش و پرورش با ارائه پیشنهادهای لازم به مدیر آموزشگاه می‌توانند همکاری داشته باشند و مشارکت فکری، فرهنگی، عاطفی و اخلاقی اولیا در مدارس بسترسازی خواهد شد.

کد خبر 4753528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =