ماهانه ۳۰۰۰تماس با سامانه ۱۳۷شهرداری شاهرود گرفته می‌شود

شاهرود - شهردار شاهرود بابیان اینکه ماهانه سه هزار تماس با سامانه ۱۳۷ ویژه پاسخگویی اداره ارتباطات مردمی برقرار می‌شود، گفت: این سامانه در طول روز به ۱۰۰ تماس پاسخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احمدی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران از برقراری ماهانه سه هزار تماس تلفنی با سامانه ۱۳۷  ویژه پاسخگویی اداره ارتباطات مردمی شهرداری شاهرود خبر داد و ابراز داشت: این سامانه روزانه ۱۰۰ تماس مردمی را دریافت می‌کند و عوامل شهرداری در مرکز ارتباطات به‌تمامی این تماس‌ها رسیدگی می‌کنند.

وی بابیان اینکه معمولاً در این تماس‌ها شماره تلفن همراه شهروندان برای ارسال کد ره‌گیری پیام، دریافت می‌شود، افزود: کارشناسان شاغل در این بخش اطلاعات کاملی در رابطه با بخش‌های عمرانی، خدماتی، ترافیکی و... داشته و به امور مربوط به شهروندان رسیدگی می‌کنند.

شهردار شاهرود بابیان اینکه ۱۳۷ جایگزین مراجعات حضوری شهروندان به مبادی اجرایی شده است و اینک شهروندان به‌آسانی تحقق خواسته‌های شهری خود را شاهد هستند، تأکید کرد: تمام مطالبات مردمی از طریق این سامانه پاسخ گفته می‌شود.

احمدی گفت: پس از دریافت تماس از سوی هر شهروند پیام‌ها ضبط و در منطقه بررسی می‌شود لذا می‌بایست برای این شهروند جوابیه‌ای در خصوص پیامش ارسال شود که البته این جوابیه بستگی به زمان ارسال پیام نیز دارد در مرحله بعد این پیام به واحدها ابلاغ و به شهرداری بازگردانده می‌شود درنهایت با توجه به جواب رضایت شهروندان پیام بایگانی و در غیر این صورت برای بررسی بیشتر به منطقه برگردانده می‌شود.

وی بابیان اینکه برخی پیام‌ها و مشکلات که حتی با پیگیری‌های واحد بازخورد برطرف نشده‌اند به واحد بازرسی ارجاع می‌شود، افزود: واحد بازرسی به محل گزارش‌شده شهروندان اعزام و مورد را از نزدیک مشاهده می‌کنند و در صورت نیاز موارد را تا حصول نتیجه بررسی می‌کند لذا شهروندان اطمینان داشته باشند که به تمام پیام‌ها رسیدگی می‌شود.

کد خبر 4753536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =