۳۷ درصد مردم اردستان از خدمات بیمه سلامت برخوردار هستند

اردستان - سرپرست بیمه سلامت اردستان گفت: در اردستان ۱۶ هزار نفرتحت حمایت بیمه سلامت هستند که ۳۷ درصد مردم این شهرستان را تشکیل می دهد.

علیرضا غلامی اردستانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت با ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش در کشور به عنوان بزرگترین سازمان خدمات رسان در حوزه سلامت است.

وی افزود: ضریب پوششی بیمه سلامت در روستاهای اردستان ۱۰۰ درصد است که طبق نظرسنجی های استانی ۹۵ درصد مردم شهرستان اردستان از بیمه سلامت رضایت دارند.

۳۷ درصد مردم شهرستان اردستان تحت حمایت بیمه سلامت هستند

سرپرست بیمه سلامت اردستان گفت: در شهرݭتان اردستان و از جمعیت ۴۲ هزار نفری ۱۶ هزار نفرتحت بیمه سلامت هستند که بر این اساس ۳۷ درصد مردم شهرستان بیمه سلامت هستند.

وی ابراز داشت: افراد بیمه شده سلامت در شهرستان اردستان از ۵۰ موسسه تشخیص درمانی طرف قرارداد بهره مند شده و خدمات دریافت می کنند.

غلامی اردستانی تصریح کرد: با اعلام سازمان سلامت در سال ۹۷ هر پنج ثانیه یک نفر با دفترچه بیمه سلامت به مراکز درمانی مراجعه و از خدمات سرپایی و بستری استفاده کرده است.

سرپرست بیمه سلامت اردستان افزود: بیمه سلامت حداقل ۹۰ درصد از هزینه های بستری بیماران و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی را طبق تعرفه مصوب پوشش می دهد.

وی تاکید کرد: در سال گذشته بیش از ۱۴ هزار تعویض و صدور دفترچه بیمه سلامت در شهرستان اردستان انجام شده و بیش از ۴۰۰ پرونده پزشکی تشکیل شده است.

غلامی اردستانی ادامه داد: در شهرستان اردستان ۱۵ نفر بیمار دیابتی تحت پوشش بیمه سلامت وجود دارد و تا کنون ۶۲۵ نسخ درمانی توسط این اداره در یک سال گذشته مورد تایید قرار گرفته است.

انجام ۳۰ مورد بازرسی به شکل ماهیانه

سرپرست بیمه سلامت اردستان گفت: انجام ۳۰ مورد بازرسی به شکل ماهیانه از مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشتی انجام شده و پایش کیفی خدمات و دارویی مورد بررسی قرار گرفته است.

کد خبر 4753689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =