اردوهای علمی حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و فناوری نانو

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از توافق برای برگزاری اردوهای علمی در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و فناوری نانو برای کشورهای مختلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه مهاجرانی درباره برگزاری المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و فناوری نانو از سوی ایران اظهارکرد: در برنامه کمربند و جاده در کشور چین و طبق توافق انجام‌شده برای بنیان‌گذاری دو المپیاد «سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی» و «فناوری نانو» از سوی جمهوری اسلامی ایران، اردوهای علمی برای معلم‌های کشورهای مختلف و باهدف چگونگی گسترش این علوم در بین دانش آموزان برگزار خواهد کرد.

وی ادامه داد: در اردوی کمربند و جاده پروپوزال برگزاری و بنیان‌گذاری دو المپیاد یادشده ارائه شد و ایران آمادگی کامل برای برپایی این رویدادهای مهم علمی را دارد.

مهاجرانی با اشاره به تجربه برگزاری چندین المپیاد جهانی در ایران بیان کرد: تجارب موفقی درزمینه علوم نانو و سلول‌های بنیادی در ایران وجود دارد که با بهره‌گیری از دستاوردهای ایران در این علوم، بستر لازم برای میزبانی این المپیادها را در سطح جهانی داریم، بنابراین دبیرخانه جهانی این المپیادها در جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: برای المپیاد صنایع‌دستی هم گفتگو شده است اما به دلیل تنوع موضوعات و نیاز به بحث بیشتر تصمیم‌گیری به جلسات آینده موکول شد، ایران پیشنهاددهنده جهانی این سه المپیاد است.

کد خبر 4753718

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =