وضعیت اقامه نماز در استان قزوین مطلوب نیست

قزوین- رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین گفت: وضعیت اقامه نماز در دستگاههای اجرایی، مساجد و نمازخانه ها مطلوب نیست و ترویج این فریضه مهم دغدغه عمومی نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جلسه شورای اداری استان در زمان استاندار جدید از روزمرگی جلسات مشابه خارج بود و به انتقاد و گلایه از وضعیت موجود گرایش پیدا کرد.

به نظر می رسد سالهاست جلسات شورای اداری و بسیاری از جلسات تشکیل شده در استان که وقت زیادی از مدیران را به خود اختصاص می دهد خروجی مناسبی ندارد و بیشتر به طرح سخنرانی های شعاری و روزمرگی دچار شده و نتایج مفیدی را نصیب مردم نکرده است به طوری که تعدادی از آنها می تواند حذف شده و یا چند جلسه در هم ادغام شده تا در فرصت بیشتری بتوان گره گشای مشکلات شد.

جلسه شورای اداری سه شنبه در قزوین حرف های تازه ای داشت هم از سوی زرآبادی نماینده قزوین که با صراحت و شفافیت(هرچند کمی تند و جسورانه) از انتخاب مدیران و ضعف برخی دستگاههای اجرایی سخن گفت و هم از سوی رئیس ستاد اقامه نماز که از خالی بودن مساجد و نمازخانه ها گلایه کرد و گفت بدون توجه به نماز سایر کارهایمان ابتر است.

حجت الاسلام سید قریش موسوی که از روحانیون صریح الهجه استان است در این جلسه بیان کرد: وضعیت اقامه نماز در استان مطلوب نیست ونمازخانه ها و مسجد خالی شده و ما در حالی که شهرها را آباد می کنیم به مساپل معنوی بی تفاوت شده ایم.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین اظهارداشت: شهرهای ما در کنار عمران و آبادانی به معنویت هم نیازمندند و در جایی که اینقدر پیگیر هستیم که چه کسی استاندار و فرماندار و شهردار بشود آیا دنبال اقامه نماز هم بوده ایم؟

وی گفت: در استان قزوین سه هزار شهید تقدیم کرده ایم تا برخی مدیر شوند لذا همه ما مدیون شهدا هستیم و باید پاسدار ارزشها باشیم و در گام اول اقامه نماز را ترویج کنیم.

موسوی اظهارداشت: شما نمایندگان دولت هستید و باید در اقامه نماز یک گام جلوتر از دیگران باشید و اگر مدیران در صف اول نمازهای جماعت باشند حتما کارمندان بیشتر حضور خواهند یافت.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین تصریح کرد: مهمترین اسناد بالادستی ما قرآن است و اولین سوال روز قیامت از نماز خواهد بود که متاسفانه بسیاری از ما در اقامه نماز کوتاهی کرده ایم.

وی گفت: معلوم نیست چه جوابی در آخرت برای کوتاهی در اقامه نماز داریم و همه مسئولیم و اینجانب نیز در این مسئولیت مهم شرمنده هستم که مساجد برای اقامه نماز خالی است و از همه شما درخواست کمک دارم.

حجت الاسلام قریش موسوی اظهارداشت: امروز کشور دچار مشکلات زیادی شده و هر کس گره گشای هر گره ای باشد باید دستش را ببوسیم و قدردانی کنیم اما باید بدانیم خداوند متعال برای همه مشکلات و گره ها، نسخه و دارویی و درمانی دارد که نماز گره گشای همه مشکلات است و اگر این نسخه را بکار نگیریم بقیه کارها هم به ثمر نمی نشیند.  

وی اضافه کرد: همه باید برای نماز دغدغه داشته باشیم و اگر نمازخانه  و مسجدی خلوت بود نگران شویم و بدانیم هر کس نماز را ضایع کند بقیه کارها نیز مغفول می ماند.

موسوی یادآورشد: هر کس می خواهد رهبری را یاری کند باید در اقامه نماز جدی باشد لذا از مدیران ادارات و معلمان انتظار داریم در نماز های جماعت در ادارات و مدارس حضور جدی داشته باشند و از خود شروع کنیم تا کارها درست شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین پیشنهاد کرد هر مدیر در یک مسجد عضو هیئت امنا  شود تا وضعیت اقامه نماز بهتر شود.

جلسه شورای اداری امروز در استان قزوین میتواند آغازی باشد تا در جلسات به جای شعار دادن بدنبال راهکار و حل مشکلات مردمی باشیم که با دهها مشکل اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می کنند.

پرداختن به نکات کلیدی و کاربردی و دوری از شعار زدگی در جلسات کمترین توقع در شرایط کنونی است و باید با تغییر رویکردخود در شرایط ویژه کشور به سمتی حرکت شود تا جلسات کاربردی، نتیجه بخش و با خروجی مناسب مورد تاکید قرار گیرد و مسئول ارشد استان و نماینده عالی دولت به دنبال پاسخگو کردن مدیران و حرکت در مسیر حل موانع و رفع گرفتاری های مردم باشد.  

کد خبر 4753813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =