رفع تصرف ۵۲ هکتار از اراضی بستر رودخانه بشار یاسوج

یاسوج- معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد از رفع تصرف ۵۲ هکتار از اراضی بستر رودخانه بشار یاسوج خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آرش مصلح پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با دستور قضایی و حضور نیروهای انتظامی، حدود ۵۲ هکتار از اراضی بستر رودخانه بشار یاسوج رفع تصرف شد.

مصلح با بیان اینکه رودخانه بشار از رودخانه های اصلی و دائمی استان بوده و نقشی مهم و اساسی در توسعه منطقه دارد، اظهار کرد: متاسفانه این رودخانه در سالهای گذشته مورد تعدی قرار گرفته و با وجود اقدامات و برخوردهای قانونی صورت گرفته با متخلفین، متاسفانه همچنان این دست درازی ها و تصرفات و ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم و بستر این رودخانه، توسط عده ای محدود ادامه یافت.

وی افزود: با توجه به حساسیت زمانی و همچنین شرایط خاصی که این رودخانه دارد، با حمایت و دستور قضایی و حضور نیروهای خدوم انتظامی، نسبت به رفع تصرف مجدد از بستر این رودخانه اقدام شد.

مصلح تصریح کرد:  این رفع تصرف، در دو طرف رودخانه بشار و حد فاصل پل اول بشار تا پل مختار و طی دو روز نجام گرفت.

وی افزود: در همین راستا،  در مجموع حدود ۵۲ هکتار از اراضی بستر این رودخانه آزاد شد.

 معاون آب منطقه ای استان گفت: از دستگاههای مرتبط از جمله شهرداری یاسوج، انتظار می رود که نسبت به احداث جاده در خط بستری که مشخص شده  اقدام تا از تصرفات و دست درازی های مجدد، جلوگیری شود.

مصلح خاطرنشان کرد: همچنین از همه مردم عزیز منطقه انتظار می رود که نسبت به رعایت قانون و حفظ این نعمت الهی، توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: باید هرگونه ساخت و ساز و فعالیت کشاورزی، صنعتی و ... که می خواهند در اطراف این رودخانه داشته باشند، حتما با رعایت موازین قانونی و با هماهنگی لازم با شرکت آب منطقه ای انجام شود.

کد خبر 4754167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =