اندکی از اهداف ترسیم شده در اساسنامه انجمن عکاسان ایران تحقق یافت

مجتبی آقایی معتقد است اهداف ترسیم شده در اساسنامه انجمن عکاسان ایران متعالی و آرمان گرایانه است اما اهدافی که محقق شده در مقابل آنچه می تواند انجام شود، بسیار اندک است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، مجتبی آقایی عکاس پیشکسوت درباره جایگاه انجمن عکاسان ایران گفت: پس از گذشت یک دهه و به دنبال تشکیل تشکل های تخصصی عکاسی، انجمن عکاسان ایران تا حدودی جایگاهی پیدا کرده است اما این جایگاه بیشتر در جامعه هدف یعنی عکاسان است اما تصور نمی کنم در عرصه عمومی و جامعه هنوز جایگاه قابل تاملی یافته باشد که البته این آسیب تمام تشکل های هنری غیرعمومی است.

وی افزود: متاسفانه انجمن عکاسان ایران هر روز کمتر از روز قبل درخشیده است، انجمن باید و می تواند از ظرفیت های فرهنگی، هنری و تخصصی جامعه برای اجرای برنامه های ملی و بین المللی و تعامل گسترده تر و معنادارتر با سایر ارکان اجتماعی استفاده کند. متاسفانه رویکرد عمومی انجمن ها و تشکل های هنری در ایران صرفا دغدغه های هنری و یا حداکثر اقتصادی، هنری یا صنفی است و این به معنی محدود کردن مفهوم و پتانسیل بزرگ در یک ظرف و مدار است.

آقایی درباره اساسنامه این انجمن بیان کرد: وظایف انجمن عکاسان ایران در اساسنامه مندرج است که براساس اهداف ترسیم شده و ارتقای جایگاه و حمایت از تحکیم نقش و ارزش اجتماعی اعضا از مهمترین وظایف انجمن است. انجمن نقشی دوسویه و چندسویه بین نهادهای اجتماعی که نهادهای اقتصادی هم در حوزه نهادهای اجتماعی است، نهادهای حکومتی و نهادهای صنفی و تخصصی عکاسی دارد.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: اهداف ترسیم شده در اساسنامه انجمن عکاسان ایران متعالی و آرمان گرایانه است البته نه به این مفهوم که دست نایافتنی باشد اما اهدافی که محقق شده در مقابل آنچه می تواند انجام شود بسیار اندک است. اساسنامه انجمن به اندازه کافی موسع و مترقی است و با تغییر و اصلاح آن مشکلی حل نمی شود، مشکل در فعال نشدن و به عرصه نیاوردن همین اساسنامه است.

کد خبر 4754169

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =