مطالبه گری دانش آموزان باید بر اساس قانون باشد

اردستان-مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: دانش آموزان با انتخاب افراد شایسته به دنبال مطالبه گری بر اساس قانون باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر مومنیان پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم انتخابات شورای دانش آموزی در اردستان اظهار داشت: شوراهای دانش آموزی یکی از بازوان اصلی رئیس مدرسه است که اگر از سوی مدیران مدرسه حمایت شود می تواند با هم افزایی مثبت در بین دانش آموزان درتحقق اهداف پیش بینی شده در مدارس بسیار موثر باشد.

وی افزود: دانش آموزان از توانایی های بالقوه ای برخوردار هستند که شورای دانش آموزی بستر لازم را برای به فعالیت رساندن آنها فراهم می کند.

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: انتخابات شورای دانش آموزی نماد توسعه فعالیت های آموزش و پرورش است و فرصتی مناسب برای مشارکت علمی دانش آموزان و توسعه و تقویت فعالیتهای آموزشی، تربیتی و فرهنگی هنری در مدارس را فراهم می کند.

وی ابراز داشت: وظایف و اهداف شورای دانش آموزی می تواند به تحکیم و تعمیق باورهای دینی و آموزه های سیاسی و اجتماعی در بین دانش آموزان و تعمیق باورهای دینی و تکریم عینی شخصیت فراگیران و تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و کسب مهارتهای اجتماعی کمک کند.

انتخابات شورای دانش آموزی در ۶۰ مدرسه اردستان انجام شد

مومنیان بیان داشت: امروز همزمان در سراسر کشور ۱۱ میلیون دانش آموز با حضور در پای صندوق های رأی تعداد ۷۵۰ هزار دانش آموز را برای شورای مدارس انتخاب می کنند که در شهرستان اردستان بیش از سه هزار دانش آموز در ۶۰ مدرسه منتخبین خود را انتخاب می کنند.

مدیر آموزش و پرورش اردستان تصریح کرد: سند تحول بنیادین چند هدف دارد که یکی از آنها تربیت سیاسی و اجتماعی است به نوعی که دانش آموز با تمرین برای ورود به عرصه های اجتماعی و سیاسی تلاش می کند که یکی از آنها فراگیری حقوق شهروندی انتخابات است.

وی افزود: اعتماد به نفس، خودباوری و مشارکت جویی از مصادیقی است که ما به دنبال آن هستیم که با انتخابات دانش آموزی به دست می آید تا با مطالبه گری و پرسش خواهی بر اساس قانون انتظارات خود را در جامعه به دست بیاوریم.

کد خبر 4754227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =