نصب مکنده‌های با ظرفیت تخلیه ۸ هزار تن در بندر چابهار

یک مقام مسئول با بیان اینکه مکنده‌هایی با ظرفیت تخلیه ۸ هزار تن کالا در هر روز در بندر چابهار نصب شده، گفت: قرار بر این است که سازمان برنامه، خط اعتباری ویژه را برای توسعه در نظر گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حسن‌پور در شورای توسعه بندر چابهار که امروز با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد گفت: انبارهای چابهار هم اکنون از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار بوده و برخی دیگر از انبارها نیز از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران، در حال بهسازی است؛ بر این اساس راه اندازی انبارهای ویژه و تخصصی نیز در حال برنامه ریزی است.

دبیر شورای توسعه بندر چابهار افزود: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، خط ویژه اعتباری برای توسعه بندر چابهار در نظر گرفته شده و قرار بر این است که سازمان برنامه و بودجه نیز تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد. همچنین امکانات و ظرفیت‌هایی که در بندر چابهار مستقر شده است کاملا قابلیت استفاده جهت عملیات تجاری است؛ این در حالی است که بندر چابهار مکنده‌هایی را در اختیار دارد که در هر روز ۸ هزار تن کالا را تخلیه می‌کنند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر استفاده از ظرفیت‌های توسعه سواحل مکران دارند و بنابراین بندر چابهار می‌تواند زمینه‌ساز تحقق این دستور باشد.

حسن پور ادامه داد: گمرک و دستگاههای اجرایی در حال هماهنگی برای توسعه بندر چابهار هستند که باید با قدرت و قوت در کنار تمام دستگاهها، کار را پیش برند.

بستر صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر چابهار فراهم شود

همچنین امیر باقری، نماینده معاون اقتصادی رئیس جمهور در شورای توسعه بندر چابهار نیز گفت: از خردادماه امسال تلاش برای توسعه بندر چابهار آغاز شده است و باید از این فرصت به نحو مناسبی استفاده کرد؛ این در حالی است که مجلس نیز مصوب کرده تا بندر شهید بهشتی و بندر شهید کلانتری در شمول مناطق آزاد قرار بگیرند، اما به دلیل برخی مسائل، در شورای نگهبان در حال بررسی است.

وی افزود: توسعه بندر چابهار را باید به صورت بسیار وسیعی دید به نحوی که بانکهای تجاری و صادرات فرآورده های نفتی از این بندر نیز مدنظر قرار گیرد.

باقری از ارایه گزارش به رئیس جمهور در خصوص توسعه بندر چابهار خبر داد و گفت: موارد متعددی از سوی رئیس جمهور برای توسعه این بندر ارایه شده است که باید مدنظر قرار گیرد؛ اما آنچه مسلم است عزم دولت برای توسعه بندر چابهار است که باید از حداکثر ظرفیت در این حوزه استفاده کرد.

وی گفت: معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز به شدت پیگیر توسعه بندر چابهار بوده و معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، از طرح توسعه بندر چابهار، پشتیبانی کامل خواهد کرد.

کد خبر 4754229

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =