یکسان سازی رویه‌ها و کاهش سلایق در ارایه خدمات

مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت گفت: یکسان‌سازی رویه‌ها و کاهش سلایق در ارایه خدمات هدف سازمان بیمه سلامت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عبدالرحیم ترابی با اشاره به اینکه اصل پرداخت به اندازه توان و برداشت به اندازه نیاز، در نظام بیمه ای باید بیشتر مورد توجه باشد، گفت: گسترش کمی و کیفی خدمات بیمه ای ، از تکالیف مهم حاکمیت و حقوق مردم محسوب می شود.

وی افزود: مجموعه دستگاه های مرتبط با نظام سلامت، باید با تعامل و همکاری با هم به اجرای درست این تکلیف عمل کنند و پاسخگوی نیازهای بهداشتی و درمانی مردم باشند، بیمه به عنوان یک صنعت پشتیبان برای صیانت از حقوق جامعه و به خصوص در مواقع بحران، هنوز جایگاه لازم را ندارد.

 مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: درحال حاضر ۵۶۳ هزار نفر از جمعیت استان مرکزی ، تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند. در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع سازمان برای ارائه خدمات به بیمه شدگان هزینه شده است.

 ترابی گفت: طرح نسخه نویسی الکترونیک با هدف مدیریت هزینه ها و مصرف بهینه دارو به صورت پایلوت در شهر خمین اجرا شده که امیدواریم تا پایان سال در دیگر شهرهای استان هم اجرا شود.

کد خبر 4754516

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =