سامانه آمار و اطلاعات پژوهشی «سماپ» دانشگاه آزاد راه‌اندازی شد

مدیر کل پایش، نظارت و اطلاعات شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی «سماپ» پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، ایمان عطارزاده مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی «سماپ» پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پایش و ارزیابی فعالیت‌های پژوهشی واحدهای دانشگاهی راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: این سامانه در راستای سامانه جامع پژوهشی دانشگاه بوده و آمار ثبت شده توسط واحدها و مراکز دانشگاهی به صورت گزارشات سه ماه «پایان هر فصل» جهت بهره برداری و پایش در سه سطح واحدهای دانشگاهی، استان و سازمان مرکزی دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عطارزاده با بیان اینکه در این سامانه سعی شده است تا با استفاده از امکانات نرم افزاری و ایجاد یک فضای کاربری مناسب، آمار حوزه‌های مختلف پژوهشی به نحو شایسته گردآوری شود، تصریح کرد: از دیگر اهداف این سامانه ایجاد یک ساختار اطلاعاتی متمرکز از مجموعه فعالیت‌های پژوهشی واحدهای دانشگاهی و استان‌ها در کنار یک سیستم گزارش‌ گیری و داشبورد مدیریتی است که از این طریق ضمن تهیه گزارش‌های متعدد امکان پایش و نظارت بر فعالیت‌های پژوهشی واحدها و استان‌ها را بطور یکپارچه فراهم می‌آورد.

مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: یکپارچگی و تمرکز در جمعآوری و ارائه آمار و اطلاعات فعالیت‌های پژوهشی واحدها و استان‌ها از نقاط قوت سامانه سماپ است.

شایان ذکر است، دستورالعمل ثبت آمار و اطلاعات در سامانه سماپ توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به استان‌ها ابلاغ و مقرر شد واحدهای دانشگاهی حداکثر تا پایان آبان ماه سال ۹۸ فرایند ثبت اطلاعات را برای این دوره در دستور کار داشته باشند.

کد خبر 4754575

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =