تحقق توسعه در گرو مدیریت مطلوب است

زنجان-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه، یکی از مسیرهای اصلی، مدیریت مطلوب است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام طهماسبی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز آمار در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه بی‌تردید ارائه آمار دقیق می‌تواند مسیر برنامه‌ریزی را هموار کرده و معتقدیم آمار متقن می‌تواند زیربنای این‌گونه برنامه‌ریزی‌ها باشد، گفت: تا زمانی که نتوانیم برنامه‌ریزی صحیحی به واسطه در اختیار داشتن آمار متقن داشته باشیم، بدون شک تحقق توسعه دور از انتظار خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه آمار از وضعیت بخش‌های مختلف خبر داده و مدیران را نسبت به اوضاع آگاه می‌سازد، افزود: یکی از این آمارها که بی‌شک از اهمیت به‌سزایی نیز برخوردار است، مربوط به نرخ بیکاری است؛ چرا که در برهه کنونی مقوله اشتغال یکی از دغدغه‌های مسئولان به‌شمار می‌رود و آمار موجود در این بخش نیز حاکی از نرخ بیکاری ۵.۲ درصد برای استان زنجان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه تکیه بر آماری که به صورت فصلی ارائه می‌شود، نمی‌تواند معیار و زیربنایی برای برنامه‌ریزی در بخش‌های مختلف باشد، لذا معتقدیم در این خصوص باید به آماری که به صورت سالیانه ارائه می‌شود، متکی بود، تصریح کرد: آماری که امروز در حوزه اشتغال ارائه می‌شود، حاکی از آن است که مسئولان اقدامات زیادی انجام داده‌اند اما نمی‌توان گفت که به نقطه ایده‌آل رسیده‌ایم.

طهماسبی با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم توسعه به معنای واقعی کلمه در جامعه تحقق یافته و مردم نیز این فرآیند را به درستی احساس کنند، باید برنامه و راهبرد اساسی در این زمینه اتخاذ شود، ادامه داد: در تعریف توسعه آمده است که دولت‌ها تلاش دارند از نقطه‌ای به وضعیت مطلوب برسند، به همین خاطر یکی از معیارهای توسعه، مقایسه وضعیت طی شده با سایر جوامع است، نه مقایسه با خود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه وقتی از عبارتی چون «خودکفایی» صحبت می‌کنیم، این بدان معنی نیست که توانسته‌ایم به وضعیت مطلوب برسیم، بیان کرد: فراموش نکنیم که برای دست‌یابی به توسعه‌ای که امروز مدنظر ما است، یکی از فاکتورهای مهم و اساسی، مدیریت مطلوب بوده و این یک نیاز اساسی در این زمینه است.

کد خبر 4754641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =