ورزش نباید متکی به بودجه دولتی باشد

کاشمر - معاون مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان‌ها گفت: ورزش نباید متکی به بودجه دولتی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز مجید صفایی مقدم در نشست شهردار کاشمر با روسای هیئت‌های ورزشی، خیرین و مدال‌آوران کشوری که با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر و بخشدار بخش مرکزی و اعضای شورای شهر همراه بود، اظهار کرد: شهرستان‌ها باید در حوزه خیرین فعال‌تر شود چون با اعتباراتی که ما می‌دهیم کاری از پیش نمی رود.

وی افزود: می‌توان مکان‌های ورزشی که فضای کافی و موقعیت مناسبی دارند اقدام به ساخت بنای تجاری نمود تا مشکلات منابع مالی اداره ورزش و جوانان و هیئت‌های ورزشی حذف و درآمد پایداری ایجاد شود.

صفایی مقدم بابیان اینکه اداره کل آماده همکاری در این زمینه با اداره ورزش و جوانان کاشمر است، تصریح کرد: اگر این اتفاقی بیفتد هیئت‌ها نیازی ندارند که مدام به دنبال گرفتن اعتبار از حوزه های مختلف باشند.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان‌ها بابیان اینکه کمبود فضای ورزشی یکی از دغدغه‌های جدی است، گفت: سرانه ورزشی در همه کشور به حد مطلوب نیست و این کمبود در کاشمر بیشتر است.

وی عنوان کرد: کاشمر پیشینه ورزشی بسیار خوبی دارد اکثر رشته‌های ورزشی با اسم کاشمر شناخته می‌شدند ولی از سال‌های گذشته فاصله گرفته است.

صفایی مقدم گفت: در اداره کل ورزش و جوانان کاشمر جایگاه واقعی خود را ندارد و برای به دست آوردن این جایگاه باید تلاش کرد.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در امور شهرستان‌ها بیان کرد: واگذاری سالن‌های ورزشی به بخش خصوصی اعمال قانون و ۸۰ درصد درآمد سالن‌ها به شهرستان‌ها برمی‌گردد و برای همان هیئت ورزشی نظر هزینه می‌شود.

وی افزود: هیچ هیئتی نباید برای گرفتن وقت از سالن مشکلی داشته باشد و حتی برای پرداخت اجاره سالن کمک می‌کنیم و هیچ مشکلی نخواهد بود.

وی اظهار کرد: سال قبل چهارمیلیارد تومان از محل درآمد اماکن ورزشی در استان دریافت شد و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۸ میلیارد تومان از محل واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی درآمد حاصل شود که برای سه سال آینده مشکلی نخواهیم داشت.

در ادامه جعفر سلیمانی، شهردار کاشمر نیز گفت: متأسفانه بانوان کاشمری با جمعیت بسیار در زیرزمین‎هایی با ارتفاع ۲.۵ متر بدون تهویه هوا ورزش می‌کنند که نفس کشیدن در این اماکن به‌سختی انجام می‎شود.

سلیمانی افزود: هزینه در ورزش سرمایه‌گذاری‌ است نه هزینه و به‌عنوان مدیریت شهری. این اعتقاد رادارم که هزینه در فرهنگ، هنر و ورزش و حتی آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری در سلامت جامعه است.

وی تصریح کرد: در همین راستا دومین شهر بعد از مشهد هستیم که هدف‌گذاری ده باب سالن ورزشی متوسط را در سطح شهر انجام دادیم که دو باب تاکنون به بهره‌برداری رسیده و یک سالن دیگر به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار کاشمر بابیان اینکه سالن مدیریت بحران را با ۵۰۰ میلیون تومان هزینه مختص بانوان تجهیز کرده‌ایم، اظهار کرد: در راستای تقویت ورزش و نشاط بانوان زمینی به مساحت چهارهکتار به ارزش حدود ۴۰ میلیارد تومان با احداث دیوارهایی با ارتفاع شش متر برای بانوان مهیا کرده‌ایم که این مجموعه در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یک ثروت خوب فرهنگی ورزشی برای شهرستان خواهد بود.

وی عنوان کرد: هدف‌گذاری در این مجموع پنج میلیارد تومان هزینه با ۲۳ آیتم ورزشی است که بعد از مشهد و حتی بهتر از آن این مجموعه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد:

سلیمانی افزود: ۵۲ هزار جمعیت بانوی شهرستان نیازمند مکانی امن بودند که با فراهم شدن پارک بانوان این مکان فضای مناسبی برای ورزش بانوان خواهد بود.

شهردار کاشمر اظهار کرد: متأسفانه بانوان کاشمری با جمعیت زیاد در زیرزمین‌هایی با ارتفاع ۲.۵ متر بدون تهویه ورزش می‌کنند که نفس کشیدن در این مکان‌ها به‌سختی انجام می‌شود.

شایگان، رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر نیز در این جلسه افزود: شهرستان کاشمر دارای ۴۸ هیئت ورزشی است که حدود ۴۰ هیئت در مسابقات استان و کشوری حضور دارند.

شایگان بابیان اینکه سرانه ورزشی شهرستان حدود یک متراست، افزود: در سال گذشته و امسال بیش از پنج میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای بازسازی و توسعه اماکن ورزشی به‌خصوص در تکمیل طرح‌های عمرانی شهرستان تخصیص‌یافته است.

وی بابیان اینکه در سال‌های گذشته پروژه‌های نیمه‌تمام بدون اعتبار مانده بود افزود: سالن ورزشی روستای قوژد بعد از ۱۲ سال از بلاتکلیفی درآمد و امسال حدود یک میلیارد تومان برای تکمیل پروژه در اختیار پیمانکار گذاشته شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر بابیان اینکه برای استخر آبگرم امسال یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده‌شده است، تصریح کرد: در روستای ایور بخش کوه سرخ سالن ورزشی که توسط خیر، شناژ و سوله اجراشده است برای ادامه کار ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار دولتی برای این پروژه اختصاص یافت.

شایگان افزود: درسطح شهرستان اماکن ورزشی فرسوده و بعضاً خطرناک و خطرآفرین داریم که قدمت آن‌ها به ۵۰ تا ۷۰ سال می‌رسد که می‌بایست ۲۰ سال قبل تخریب می‌شدند.

وی بابیان اینکه وقف ورزشی در شهرستان نداریم، عنوان کرد: امیدواریم با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بتوانیم در استعدادیابی، قهرمان‌پروری قدم‌هایی را برداریم.

گفتنی است مسئولین هیئت های ورزشی درخواست های جامعه ورزش را از شهردار و مسئولین اداره ورزش عنوان کردند و از طرف شهردار به مقام آوران کشوری و استانی هدایایی تقدیم شد.

کد خبر 4754745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =