صندلی معاونت ورزش شهرداری همدان به شرکتی‌ها رسید

همدان - یک نیروی شرکتی که ارتباط استخدامی مستقیمی با شهرداری همدان ندارد در یک انتصاب عجیب بر صندلی معاونت ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان تکیه زد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان از بهمن ماه ۹۷ که امیرحسین اسکندریان در سکوت خبری از معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان تودیع شد تا به امروز در بلاتکلیفی محض به سر می برد اما ظهر امروز شاهد اتفاقی عجیب بود.

طی ۸ ماه گذشته کارهای معاونتی که بودجه ای نزدیک به ۳ میلیارد تومان برای آن هزینه می شود توسط پیام حیدری مشاور ورزشی شهردار همدان که از نیروهای شرکتی به شمار می رود پیش می رفت.

حیدری که سابقه ارتباط استخدامی مستقیمی با شهرداری همدان ندارد و در حال حاضر نیز تمام مشغله وی داوری در لیگ برتر فوتبال کشور است در کمال تعجب امروز حکم سرپرستی معاونت ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان را از روح الله وجدی هویدا که به تازگی در یک تغییر و تحول بی سرو صدا به جای سعید خوشبخت به عنوان مدیرعامل سازمان قرار گرفته دریافت کرد.

این اتفاق و تقدیم حکم سرپرستی معاونت ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به پیام حیدری درحالی رخ داد که بهمن ماه سال گذشته و در زمان تودیع امیرحسین اسکندریان و معارفه پیام حیدری به جای وی قانونی بودن این اقدام به دلیل آنچه شرکتی بودن پیام حیدری عنوان می شد زیر سئوال رفت و مراسم معارفه برگزار نشد.

مراسم معارفه‌ای که ۳ مرتبه به تعویق افتاد

موضوع قانونی نبودن سرپرستی پیام حیدری برای این معاونت آنجا جدی تر می شود که مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان عنوان کرده بکارگیری هر گونه نیرو در شهرداری های استان همدان صرفاً از طریق شرکت در آزمون و اخذ مجوز استخدامی ممکن است.

بکارگیری نیرو در شهرداری‌ های همدان تنها از طریق آزمون ممکن است

حال فرض بر اینکه بعد از حل مشکلات استخدامی پیام حیدری آن هم از طریق آزمون اگر حکم معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان برای وی امضا شود جای این سئوال وجود دارد که آیا پیام حیدری داوری خود را ارجح برای این پست می بیند یا خیر؟

همچنین سئوال دیگری که مطرح می شود اینکه اگر هفته ای یک قضاوت هم به این داور سپرده شود و وی برای قضاوت به مسابقات خارج از کشور آن هم برای چند روز اعزام شود آیا توجیهی برای این انتصاب وجود دارد؟ کمااینکه در این ۸ ماهه نخست سال؛ وی چندین بار به مدت طولانی ۱۰ روز و ۲۰ روز در خارج از کشور به سر می برده است.

تعجب آنجا بیشتر می شود که همچنان با تمامی شواهد موجود؛ اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان و مدیران مرتبط با این موضوع در برابر این انتصاب سکوت اختیار کرده اند و نظری ندارند.

در این بین از وضعیت کنار رفتن سعید خوشبخت و انتصاب روح الله وجدی که بگذریم گویا شهرداری همدان به آزمایشگاه افراد بی تجربه برای پست های مهم تبدیل شده است.

لازم به یاداوری است پیام حیدری متولد بهمن ‌ماه سال ۱۳۶۵ و دارای مدرک کارشناس ارشد شیمی است که طبق مصاحبه های منتشر شده از وی در رسانه های مختلف؛ استاندار وقت قول جذب در یکی از ادارات را به وی داده بود که تاکنون محقق نشده بود اما امروز بدون آنکه ارتباط استخدامی مستقیمی با شهرداری همدان داشته باشد بر صندلی معاونت ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان تکیه زد.

کد خبر 4754769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =