در زمینه شفاف سازی با کسی تعارف نداریم

عضو ناظر شورا بر امور نمایندگان منتخب در کمیسیون ها و مجامع تاکید کرد: در زمینه شفاف سازی با کسی تعارف نداریم

به گزارش خبرگزاری مهر،  مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در اولین نشست هم اندیشی نمایندگان منتخب شورای اسلامی شهر تهران در کمیسیون ها، سازمان ها، هیات ها و مجامع گفت: حدود ۹۸ مجموعه و موضوع است که شورای شهر تهران در آن نماینده دارد که در آن ها رای و نظر داده می شود.  

او افزود: نمایندگان،   سفیران شورا هستند و همه افراد، نمایندگان را به عنوان مجموعه های منتسب به شورا قلمداد می کنند .

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: انتظار می رود که متناسب با چنین دیدگاه و جایگاهی کار کارشناسی انجام بدهید.   همچنین انتظار داریم صورت جلسه را در قالب مشخص در سامانه قرار  بدهید تا ما هم بدانیم جلسات منظم تشکیل می شود یا خیر. بدین منظور باید جلساتی که برگزار می شود را در سامانه ثبت کرد.

فراهانی ادامه داد: متاسفانه نمیدانیم در گذشته چه جلساتی تشکیل شده است و در آن جلسات چه گذشته است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: مدیریت درس آموخته ها نیز اهمیت زیادی دارد. مردم انتظار اصلاح رویه ها، بهبود، پایین آمدن هزینه ها و حرکت رو به جلو را دارند.

او تاکید کرد: لازم است تجربیات شرکت در جلسات به صورت مکتوب و در قالب های مقاله، کتاب و... تهیه و تدوین شود. هر گونه اقدام در جهت انتشار دانش مورد تشویق ما قرار می گیرد. همه این ها کمک می کند کسانی بعد از شما بیایند بدانند چه فرآیندی طی شده تا گامی به سمت جلو برداشته شود.

فراهانی با اشاره به لزوم توانمند شدن نمایندگان شورا به واسطه حضور در مجامع گفت: تعهدات ما این است که آموزش های لازم در قالب های مختلف ارائه شود. به عنوان اعضای شورا نیز متعهدیم پیشنهادات بهبود که  از سوی نمایندگان شورا ارائه می شود به عنوان طرح در صحن شورا طرح کنیم.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: باید از این فرصت کم، در جهت بهبود قدم برداریم. آمادگی لازم را دارم که پیشنهادات در قالب طرح، تذکر و نطق در شورا طرح کنم.

به گفته او آمادگی وجود دارد تا پیشنهادات ارائه شده در دفتر مطالعات مورد ارزیابی قرار بگیرد.

فراهانی در پایان گفت: در زمینه شفاف سازی با کسی تعارف نداریم و همه قسمت ها باید مکانیزه باشد و سامانه برای آن در نظر گرفته شود. متاسفانه امروزه در برخی بخش ها به صورت هیاتی اداره می شود در صورتی که باید همه امور الکترونیکی باشد.   معاونت پایش برنامه و امور نمایندگی ها مددکار هستند و همه امور را به نحو احسنت پیگیری خواهیم کرد.

کد خبر 4754817

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =