طرح سوال شورا از شهردار بروجرد/ جافری: حکم من هنوز صادر نشده است

بروجرد- شهردار بروجرد امروز چهارشنبه برای پاسخ به ۵ سوال اعضای شورای شهر بروجرد فراخوانده شد تا در نهایت «رحیم جافری» اعلام کند که همچنان حکم شهرداری وی صادر نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، چند روز پیش طرح سوال از شهردار بروجرد و سوالات از طرف دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در فضای مجازی و برخی کانال های تلگرامی مربوط به اعضای شورای شهر منتشر شد که به گفته شهردار بروجرد این موضوع از یک طرف خلاف قانون است و برای پاسخ به سوالات می بایست ۲ ساعت وقت داشته باشد.

در نهایت امروز چهارشنبه جلسه پرسش از شهردار با حضور رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد و اعضای شورا، اصحاب خبر و رسانه شهرستان در ساختمان شورا به طور علنی برگزار شد و شهردار بروجرد و تمامی مدیران سازمان های متبوعه شهرداری بروجرد پس از نیم ساعت تاخیر به جمع اضافه شدند.

جلسه امروز با مدیریت فریبرز محسنی رئیس شورای اسلامی بروجرد و طرح پنج سوال از سوی دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد از شهردار بروجرد آغاز شد که سوالات به شرح ذیل آمده است:

۱_ شهردار بروجرد برای شهروندان توضیح دهد که هزینه اصلاح و خرید وسایل محل مسکونی خود را از چه منبعی آورده است؟  

۲_ شهردار بروجرد میزان حقوق دریافتی خود را برای عموم شفاف سازی کند.

۳_ شهردار بروجرد طبق گفته هایش برای شهروندان مدرک دکترا را نشان دهد.

۴_ شهردار بروجرد شفاف سازی کند چرا بدون مجوز از شورای اسلامی شهر بروجرد بلوار خیابان تختی بروجرد را دست کاری کرده و در این رابطه چه میزان اعتبار هزینه شده است؟

۵_ شهرداری بروجرد چرا بدون مجوز شورای اسلامی جلوی برخی از ادارات و مراکز دولتی بروجرد را آسفالت کرده است؟

و اما پاسخ شهردار بروجرد در مقابل سوال اول این بود که طبق مصوبه شورا نامه ای مبنی بر تجهیز و خرید کالای اساسی و لوازم خانگی محل مسکونی به بنده ارجاع داده شد که مطابق آن مبلغ ۳۷ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان برای خرید کالاهای اساسی و اصلاح و تعمیر محل مسکونی فعلی که از سوی شهرداران قبلی به انبار ضایعات تبدیل شده بود هزینه شده است.

وی در پاسخ به سوال دوم افزود: بنده حدود ۸ ماه است به عنوان شهردار بروجرد معرفی شده ام و تا کنون حکمی برایم صادر نشده است و از تیرماه تا به امروز هم حقوقی دریافت نکرده ام پس وقتی حکمی ندارم ۱۰ درصد کسری هم از حقوق بنده بابت استفاده از محل مسکونی کسر نشده است و در صورت صدور حکم آن نیز کسر خواهد شد.

رحیم جافری در پاسخ به سوال سوم اعضای شورای اسلامی بروجرد ادامه داد: دو عضو از شورا که به بنده رای نداده اند از نوع مدرک تحصیلی سوال پرسیده اند که باید بگویم دفاع از رساله دکتری بنده به علت مشغله به تعویق افتاده و طبق گفته خودم با ارائه رساله مدرک دکتری خواهم گرفت.

وی در جواب سوال چهارم اذعان داشت: مبنای اقدام شهرداری مبنی بر اصلاح بلوار وسط خیابان تختی بروجرد بر اساس ردیف ۳۰۳۰۱۰۱ به نام اصلاح و جدول گذاری خیابان های سطح شهر بوده است و بلوار تختی که غیر استاندارد بود و برای رنگ آمیزی حدود ۷۰ سانتی متر هزینه زیادی داشتیم توانستیم بعد از اصلاح این بلوار را به ۲۰ سانت کوتاهتر کنیم.

جافری گفت: برای جدول گذاری بلوار تختی بروجرد ۷۸ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است و باید بگویم در این ردیف یک میلیارد و ۱۰۰ هزار تومان اعتبار تعریف شده که جا دارد ۹۰۰ میلیون تومان در جاهای دیگر هزینه کنیم.

شهردار بروجرد در پاسخ به سوال پنجم اعضای شورای شهر اسلامی بروجرد تصریح کرد: شهرداری بروجرد جلوی هیچ کدام از ادارات شهرستان را آسفالت نکرده است و اگر چنین ادعایی دارند کذب محض است.

در پایان وقت پاسخ شهردار به سوالات دو عضو شورای اسلامی شهر بروجرد، با مطرح کردن میزان پاداش بالای همین دو عضو سوال کننده از سوی شهردار بروجرد که از سازمان های متبوعه به منظور حضور در جلسات دریافت کرده اند جلسه به حاشیه کشیده شد و شهردار بروجرد و مدیران سازمان های زیر مجموعه شهرداری بروجرد جلسه را ترک کردند.

کد خبر 4754831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =