آبروی نظام به دست مسئولان است/لزوم انتخاب مواضع درست

بیرجند-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه امروز آبروی نظام جمهوری اسلامی دست مسئولان است، گفت: باید با عمل، رفتار، مدیریت، تدبیر، مواضع درست این آبرو را حفظ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح پنج شنبه در جلسه درس اخلاق مدیران دستگاه های اجرایی استان اظهار داشت: یکی از چیزهایی که امروز انسان ها به دنبال آن هستند، رفاه و راحتی است.

وی با بیان اینکه مسلک هایی در دنبال این قضیه بشر را به خاک سیاه نشاندند چراکه راه رفاه و راحتی را عوضی گرفتند، بیان کرد: نتیجه آن نیز آسیب های فرد، جامعه، زندگی فردی و اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز جهان به یک مرضخانه تبدیل شده است، عنوان داشت: در جامعه امروز بیماری های انسانی غوغا می کند اما در این جامعه ناسالم انسان سالم راحتی را جزء در لقاء پروردگار نمی جوید.

عبادی با تأکید بر اینکه هر کس راحتی می خواهد نقشه راحتی سیر الی الله است، افزود: طبق روایات اسلامی راحتی برای انسان سالم نیست مگر در لقاء پروردگار و جزء آن برای انسان مؤمن در چهار مورد راحتی وجود دارد.

انسان هدف تیرهای مسموم زمانه است

وی ادامه داد: مورد اول در سکوتی که در آن سکوت آنچه بین او و خداست بررسی کند و دوم خلوتی که در آن خلوت از آفات زمان محفوظ بماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز انسان هدف همه تیرهای مسمومی است که از گفتارها، رفتارها، از سکوت ها، فریادها، فضای مجازی و حقیقی و از زمانه به سوی او می آید، افزود: خلوتی که انسان را از این آفات حفظ کند خلوتی است که در بینش جهان شناسی، دین شناسی و خود شناسی به این نتیجه برسد که هیچ وجودی غیر از خدا وجود ندارد.

عبادی با بیان اینکه سومین مورد نیز گرسنگی است، بیان داشت: گرسنگی که شهوات را مهار کند و ماه رمضان به عنوان یک اسوه و الگو در این زمینه است.

وی با بیان اینکه امروز همه گرفتار شهوات و وسوسه ها هستیم و تا وقتی این ها باشد راحتی هم نخواهیم داشت، عنوان داشت: آنچه که شما اسم آن را لذت می گذارید اهل دقت می گویند اصلا چنین چیزی وجود ندارد بلکه این لذت رفع الم و درد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه چهارمین مورد بیداری است که در آن قلب انسان بیدار شود، افزود: بالاترین لذت خواب است و اگر به آن دقت کنیم این خوب هیچ لذتی نیست بلکه تنها رفع درد و رنج است.

عبادی با بیان اینکه انسان های گمراه به دنبال سراب هستند، بیان داشت: کسانی که به دنبال کیف، راحتی و لذت می روند بدانند راه را اشتباه گرفته اند و هیچ گاه به مقصد نخواهند رسید.

وی اضافه کرد: وقتی اسم یک فردی را آقای رئیس می گذارند و گمان می کند تافته جدابافته است در واقع این ریاست وجود خارجی ندارد و یک مسئله اعتباری است.

گنج های نهفته جوانان را کشف کنید

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این رئیس و مرئوس در قراردادها ساخته شده است، بیان کرد: هرچند باید سلسله مراتب رعایت شود تا اموری تنظیم شود اما این واقعیت در منطق و عقل وجود ندارد.

عبادی با بیان اینکه مالکیت نیز جز برای خدا واقعیت ندارد، افزود: بنابراین از یاغی گری ها دست بردارید چراکه این ها به جایی نمی رسد فرعون ها یزیدها بودند که امروز هیچ چیز از آن ها باقی نمانده است.

وی همچنین بر لزوم کشف استعدادهای انسانی تأکید کرد و گفت: در جوانان گنج های زیادی نهفته است که باید آن ها را کشف کنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه امروز آبروی نظام جمهوری اسلامی دست مسئولان است، بیان کرد: بحث آبروی شخص نیست بلکه بحث آبروی اسلام و امام صادق است بنابراین با عمل، رفتار، مدیریت، تدبیر، مواضع درست این آبرو را حفظ کنید.

کد خبر 4754977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =