همراهی مسئولان و مردم با نیروی انتظامی در امنیت اجتماعی ضروری است

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: همراهی مسئولان و مردم با نیروی انتظامی در ارتقای امنیت اجتماعی ضروری است و بایستی این همکاری و مشارکت گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی صبح پنج شنبه در جلسه طرح مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت عمومی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: استفاده از کمک خیرین و مردم به نیروی انتظامی به دلیل محدودیت اعتباری این نهاد نیست، بلکه مساله فراتر از آن است بطور مثال هنگامی که اعضای خانواده، در انجام کاری مشارکت می کنند، بیشتر از هر فردی مراقب چگونه انجام شدن آن هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: نیروی انتظامی مقتدر و توانمند است و باید بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری فرآیندی را تعریف کرد تا خود مردم در حوزه صیانت از امنیت اجتماعی کشور مشارکت کنند.

وی ادامه داد: مهم ترین هدف این کار گروه، تاکید بر نقش مردم در ایجاد امنیت است چرا که در این صورت امنیت پایدارتر خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: مسئولین استان در حوزه های اقتصادی، تعاون، بازرگانی، اصناف و... این رویکرد را مد نظر داشته باشند که اگر قرار است به نیروی انتظامی کمکی شود، در راستای تحقق این موضوع است که مردم در ایجاد امنیت نقش داشته‌ باشند.

اکرمی اظهار کرد: باید بررسی کرد به چه شکلی می توان به نیروی انتظامی کمک کرد و پیشنهاداتی که به بالندگی هرچه بیشتر این نهاد می انجامد، در جلسات بعد مطرح شود. باید زمینه مشارکت تمامی گروه ها و اقشار را در فرآیند همراهی به نیروی انتظامی فراهم کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: نباید تمام افکار را به مسایل مالی معطوف کرد بلکه روانشناس ها، مددکاران و... می توانند توان خود را در این زمینه به کار گیرند.

اکرمی افزود: فرزندان ملت در نیروی انتظامی مسئولیت خطیر  برقراری امنیت کشور را بر عهده دارند و باید برای حضور مقتدرانه تر و توانمند تر این نهاد در این عرصه امنیت تلاش کنیم.

وی گفت: در حوزه نرم افزاری نیز باید با استفاده از افراد متخصص به نیروی انتظامی کمک کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: با توجه به نصب دوربین ها در مغازه ها، خانه ها و... می توان فرآیندی تعریف کرد تا از این امکان در مباحث امنیتی برای کمک به نیروی انتظامی نیز بهره مند شد.

کد خبر 4755057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =